Kontrast:
Rozmiar czcionki:
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu główne serwisu

Seniorzy spotkali się przy świątecznym stole

Zgodnie z wieloletnią tradycją, władze samorządowe Gminy Paczków spotkały się z członkami rejonowego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na corocznym spotkaniu wigilijnym.

Co roku paczkowski zarząd PZERiI, przy finansowym wsparciu Gminy Paczków, organizuje wigilię dla Seniorów, którzy dzięki temu mogą w większym gronie zasiąść do świątecznego posiłku, przełamać się opłatkiem i wspólnie pokolędować. Wielu z nich jest samotnych lub ma zdrowotne problemy, dlatego organizacja takiej uroczystości z pewnością wlewa do ich serc nieco ciepłego, rodzinnego klimatu Bożego Narodzenia.

W tym roku, wigilia odbyła się 21 grudnia w Domu Działkowca w Paczkowie. Spotkanie poprowadził Prezes Oddziału Rejonowego w Paczkowie - Andrzej Budzik. W wieczerzy uczestniczyli Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej–Wiesław Barabasz. Modlitwę i krótkie słowo duszpasterskie wygłosił ks. proboszcz Parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie - Jarosław Ostrowski.  

Przy pełnym wigilijnych potraw stole zasiadło około stu osób. Członkowie i działacze emeryckiej braci z Paczkowa mieli okazję złożyć sobie świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem z przedstawicielami paczkowskiego samorządu, w świątecznej atmosferze porozmawiać o swoich tegorocznych doświadczeniach i planach na nadchodzący 2017 r.

 

 


 


 


Urząd Miejski w Paczkowie
ul. Rynek 1
48-370 Paczków
tel. +48 77 431 67 91
fax +48 77 544 90 04
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 2095336
w tym miesiącu: 33700
dzisiaj: 950