Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strona główna

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Brak opisu obrazka
  Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Paczkowie przy ul. Słowackiego 4, pok. nr 2
  Data publikacji: 20-01-2020 13:26
 • Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020!

  Brak opisu obrazka
  Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
  Data publikacji: 20-01-2020 12:14
 • W Paczkowie pilotażowy projekt dot. mieszkania wspomaganego

  Brak opisu obrazka
  W dniu  17.01.2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie mieszkania wspomaganego w ramach projektu „Niezależne życie - wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z chorobami neurologicznymi, w tym choroba Alzheimera i chorobą Parkinsona oraz osób starszych”. Na początku konferencji głos zabrał Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, który przywitał wszystkich zebranych gości i wygłosił przemówienie, w którym zaznaczył, że dla takich zadań warto być samorządowcem, opowiedział o idei projektu i podkreślił, że Gmina Paczków jest pionierem w pilotażowym projekcie. Kolejno głos zabrali Pani Izabela Damboń Kandziora Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Dyrektor ROPS-u Pan Adam Różycki, Pani Agnieszka Gabruk Wicedyrektor ROPS w Opolu i Pani Ewa Duda - ekspert regionalny ds. wdrażania modelu w gminach. Ponadto w konferencji uczestniczyli między innymi: Pani Joanna Burska członek Zarządu Powiatu  Nyskiego, Burmistrz Białej Edward Plicko, Kierownik Opieki Społecznej z Białej Pani Maria Klimowicz, Prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Pan Robert Hejman,  Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia z Urzędu Miasta w Brzegu Pani Anna Owczar, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz, Radni Rady Miejskiej w Paczkowie, Pracownicy Opieki Społecznej z Paczkowa oraz socjalni opiekunowie rodziny objętej projektem. Liderem projektu jest województwo Łódzkie/Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Partnerami projektu są Województwo Opolskie/Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych z siedzibą w łodzi. Beneficjentami projektu w województwie opolskim są Paczków, Brzeg i Biała. W ramach projektu powstało mieszkanie wspomagane dla osób z chorobami neurologicznymi. Forma deinstytucjonalizacji opieki oferuje nie tylko korzyści społeczne takie jak opiekę środowiskową czy działania profilaktyczne, zapobiegające umieszczeniu osób w placówkach opieki instytucjonalnej, ale również korzyści ekonomiczne, którymi są między innymi brak wkładu własnego finansowego ze strony Gminy przez okres realizacji projektu, a także poprawa infrastruktury społecznej gminy, wyższa jakość życia i warunków bytowych mieszkańców Gminy. Należy zaznaczyć,  iż wdrażany model jest modelem wzorcowym. Po konferencji uczestnicy spotkania udali się w miejsce realizacji projektu,  tj. mieszkania wspomaganego gdzie została przecięta wstęga, poświęcenie mieszkania przez wikarego ks. Piotra Kuca  i nastąpiło oficjalne wręczenie kluczy przez Burmistrza Gminy Paczków dla  objętej projektem rodziny.
  Data publikacji:
 • UTWORZENIE OBSZARU INWESTYCYJNEGO W PACZKOWIE

  Brak opisu obrazka
  Dnia 14.01.2020r. w Paczkowskim Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia obszaru inwestycyjnego w Paczkowie.
  Data publikacji: 17-01-2020 10:50
 • Kwalifikacja wojskowa 2020 rok

  Brak opisu obrazka
  OBOWIĄZKOWI STAWIENIA SIĘ DO KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2020 ROKU PODLEGAJĄ:
  Data publikacji: 16-01-2020 10:50
 • Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy

  Brak opisu obrazka
  6 stycznia 2020 r. po raz drugi w Paczkowie przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, przyciągnęło ogromną liczbę mieszkańców, którzy w koronach na głowach i ze śpiewnikami w rękach, przemaszerowali spod kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez Rynek, do szopki ze Świętą Rodziną. W barwnym przemarszu radość z narodzenia Jezusa manifestowały rodziny, dzieci, seniorzy – przedstawiciele wszystkich grup społecznych. Za orszakiem ciągnęły setki paczkowian, oglądając na Rynku m.in. krótkie przedstawienie z udziałem pasterzy i aniołków oraz sceny ukazujące walkę dobra ze złem. Wszyscy zgromadzeni przeszli pod kościół pw. św. Jana Ewangelisty, to tam Melchior, Kacper i Baltazar obdarowali Jezusa: złoto dla króla, kadzidło dla Boga i mirrę dla człowieka. Na koniec wydarzenia  głos zabrał ks. Probosz Leszek Machulak  oraz Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, który podziękował zebranym mieszkańcom, którzy przyszli wspólnie świętować Objawienie Pańskie a także  podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia w naszej Gminie, między innymi księdzu proboszczowi, księżom wikarym z parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, pracownikom Ośrodka Kultury i Rekreacji szkołom oraz przedszkolom z terenu całej Gminy, OSP ze Starego Paczkowa, Dziewiętlic, Ujeźdźca, Komisariatowi Policji, Pogotowiu, Stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców, a także współpracownikom. Ostatnim punktem orszaku  tradycyjnie było wspólne kolędowanie.  
  Data publikacji:
 • Pierwsza Sesja Rady Miejskiej w 2020 roku

  Brak opisu obrazka
  Dnia 9 stycznia 2020r. o godzinie 10:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie odbyła się sesja Rady Miejskiej w Paczkowie zwołana na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  Data publikacji:
 • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Brak opisu obrazka
  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia 2020 roku w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie.
  Data publikacji: 14-01-2020 13:59
 • Mieszkanie na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił II przetarg ustny nieograniczony na zbycie na własność lokalu mieszkalnego nr 7 położonego w Paczkowie przy ul. Wojska Polskiego 22.  
  Data publikacji:
Wersja XML