Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Działka na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił I przetarg ustny nieograniczony
  Data publikacji:
 • Zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej

  Brak opisu obrazka
  Informujemy, że Powiat Nyski (realizator Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie) w 2020 roku przystąpi do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.
  Data publikacji: 23-01-2020 13:14
 • Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA

  Brak opisu obrazka
  Od 23 do 29 stycznia w Polsce obowiązują stopnie alarmowe: 2. stopień alarmowy BRAVO w województwie małopolskim oraz 1. stopień alarmowy ALFA i  ALFA-CRP w całym kraju. Zostały wprowadzone w związku obchodami 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau. Zarządzenie podpisał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
  Data publikacji: 22-01-2020 09:09
 • Ostrzeżenie meteorologiczne- opady marznące

  Brak opisu obrazka
  Ostrzeżenie meteorologiczne- opady marznące
  Data publikacji: 22-01-2020 08:48
 • Targi Pracy „PARTNER” 2020

  Brak opisu obrazka
  Powiatowy Urząd Pracy w Nysie ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału, jako wystawca w Targach Pracy „PARTNER” 2020, które odbędą się 13 marca 2020 r. w godzinach 10.00-13.00 w Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej 23, 48-303 Nysa.
  Data publikacji: 21-01-2020 13:32
 • Wydawanie żywności w Gminie Paczków

  Brak opisu obrazka
  W dniach 24 i 27 stycznia 2020r. od godz. 10:00-13:00 w budynku kina przy ul.Piastowskiej w Paczkowie odbędzie się wydawanie żywności dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach programu operacyjnego pomoc żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z europejskiego funduszu pomocy najbardziej potrzebującym podprogram 2019. PO ODBIÓR PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ Z DOWODEM OSOBISTYM ORAZ TORBAMI DO ZAPAKOWANIA PRZYDZIELONEJ ŻYWNOŚCI.    
  Data publikacji: 21-01-2020 12:07
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, dzierżawy, najmu i użyczenia

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia, dzierżawy, najmu i użyczenia
  Data publikacji: 21-01-2020 07:57
 • Wykaz jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie Powiatu Nyskiego w 2020r.

  Brak opisu obrazka
  Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Paczkowie przy ul. Słowackiego 4, pok. nr 2
  Data publikacji: 20-01-2020 13:26
 • Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020!

  Brak opisu obrazka
  Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
  Data publikacji: 20-01-2020 12:14
 • W Paczkowie pilotażowy projekt dot. mieszkania wspomaganego

  Brak opisu obrazka
  W dniu  17.01.2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie mieszkania wspomaganego w ramach projektu „Niezależne życie - wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z chorobami neurologicznymi, w tym choroba Alzheimera i chorobą Parkinsona oraz osób starszych”. Na początku konferencji głos zabrał Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, który przywitał wszystkich zebranych gości i wygłosił przemówienie, w którym zaznaczył, że dla takich zadań warto być samorządowcem, opowiedział o idei projektu i podkreślił, że Gmina Paczków jest pionierem w pilotażowym projekcie. Kolejno głos zabrali Pani Izabela Damboń Kandziora Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Dyrektor ROPS-u Pan Adam Różycki, Pani Agnieszka Gabruk Wicedyrektor ROPS w Opolu i Pani Ewa Duda - ekspert regionalny ds. wdrażania modelu w gminach. Ponadto w konferencji uczestniczyli między innymi: Pani Joanna Burska członek Zarządu Powiatu  Nyskiego, Burmistrz Białej Edward Plicko, Kierownik Opieki Społecznej z Białej Pani Maria Klimowicz, Prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Pan Robert Hejman,  Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia z Urzędu Miasta w Brzegu Pani Anna Owczar, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz, Radni Rady Miejskiej w Paczkowie, Pracownicy Opieki Społecznej z Paczkowa oraz socjalni opiekunowie rodziny objętej projektem. Liderem projektu jest województwo Łódzkie/Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Partnerami projektu są Województwo Opolskie/Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych z siedzibą w łodzi. Beneficjentami projektu w województwie opolskim są Paczków, Brzeg i Biała. W ramach projektu powstało mieszkanie wspomagane dla osób z chorobami neurologicznymi. Forma deinstytucjonalizacji opieki oferuje nie tylko korzyści społeczne takie jak opiekę środowiskową czy działania profilaktyczne, zapobiegające umieszczeniu osób w placówkach opieki instytucjonalnej, ale również korzyści ekonomiczne, którymi są między innymi brak wkładu własnego finansowego ze strony Gminy przez okres realizacji projektu, a także poprawa infrastruktury społecznej gminy, wyższa jakość życia i warunków bytowych mieszkańców Gminy. Należy zaznaczyć,  iż wdrażany model jest modelem wzorcowym. Po konferencji uczestnicy spotkania udali się w miejsce realizacji projektu,  tj. mieszkania wspomaganego gdzie została przecięta wstęga, poświęcenie mieszkania przez wikarego ks. Piotra Kuca  i nastąpiło oficjalne wręczenie kluczy przez Burmistrza Gminy Paczków dla  objętej projektem rodziny.
  Data publikacji:
Wersja XML