Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu główne serwisu

Aktualności

 • Zapraszamy na Targi Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego

  umpaczkow_targi_rzemiosla_plakat_01c.jpeg
  W sobotę 18 sierpnia 2018 roku od godz. 10.00 do 14:00 na Plantach Miejskich w Paczkowie, przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej (ul. Wojska Polskiego 16) odbędą się Targi Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego związane z bartnictwem i pszczelarstwem.
  Data publikacji:
 • Dariusz Dregan został Komendantem Powiatowym Policji w Nysie

  Dregan.jpeg
  13 sierpnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie dokonano mianowania mł. insp. Dariusza Dregana, długoletniego komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie na Komendanta Powiatowego Policji w Nysie.
  Data publikacji:
 • Placki, pączki i warkocze czyli co się „plecie” na wsi

  DSCN3193.jpeg
  21 lipca 2018 r. sołectwo Stary Paczków wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Starym Paczkowie zorganizowali wydarzenie pn. Placki, pączki i warkocze czyli co się „plecie”  na wsi.
  Data publikacji:
 • Lokal mieszkalny w Kamienicy na sprzedaż!

  budynek Kamienica 123.jpeg
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił I przetarg ustny nieograniczony na zbycie stanowiącego własność Gminy Paczków lokalu mieszkalnego nr 3 położonego w Kamienicy nr 123.  
  Data publikacji:
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy

  4542_1412920142.jpeg
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy
  Data publikacji: 14-08-2018 08:37
 • Zapisy do trzeciej edycji Biegu Gór i Jezior „Paczkowska Dycha”

  foto-c-1.jpeg
  Stowarzyszenie "Trójka Dzieciom" działające przy naszej szkole informuje o możliwości zapisów do trzeciej edycji Biegu Gór i Jezior „Paczkowska Dycha”. Przewidujemy, że w tym roku na starcie imprezy, którą zaplanowano na 20 października stanie kilkuset zawodników z całej Polski.
  Data publikacji:
 • Nowy sposób oszustw metodą „na policjanta”

  indeks.jpeg
  Ostatnio ostrzegaliśmy o przestępstwach, które dochodzą na terenie Gminy Paczków metodą wyłudzania pieniędzy na wnuczka. Kolejną skuteczną metodą, którą posługują się oszuści jest wyłudzanie pieniędzy metodą "na policjanta…". Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń ze strony policji, mundurowi nadal otrzymują zgłoszenia o udanych oszustwach. Apelujemy o czujność, zwłaszcza do seniorów. Sami przestępcy ciągle modyfikują swoje metody wyłudzania pieniędzy. Policjanci proszą o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie przekazujmy pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym.  W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 997. Prosimy o przekazanie informacji do jak najszerszego grona osób.
  Data publikacji:
 • „Bigosik i inne smaki” - Impreza kulinarna w Ujeźdźcu!

  DSCN3455.jpeg
  „Bigosik i inne smaki” pod takim hasłem  4 sierpnia 2018 r. odbyła się impreza kulinarna w Ujeźdźcu. Organizatorem wydarzenia było sołectwo Ujeździec, dzięki dofinansowaniu z programu UE poprzez LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. To była najbardziej gorąca sobota tego lata, a jednak upał nie przeszkodził mieszkańcom Ujeźdźca i okolic w znakomitej zabawie z potrawami z kapusty w roli głównej. Grillowano kiełbaski. Zachwycano się smakiem upieczonych bochenków chleba w piecu chlebowym,  który został wybudowany pod wiatą, którą podczas wydarzenia oddano do użytku. Pierwszego wypieku dokonał Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Opolskiego Antonim Konopką. Tego dnia obchodzono również 50 - lecie istnienia Ludowego Zespołu Sportowego AGRO CHMIEL Ujeździec, Burmistrz Gminy Paczków podziękował działaczom klubu za zaangażowanie w działalność sportową na rzecz społeczności lokalnej i przekazał symboliczną statuetkę z dedykacją.  
  Data publikacji:
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia

  4542_1412920142.jpeg
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia
  Data publikacji: 07-08-2018 08:53
 • Harmonogram zamiatania ulic w Paczkowie sierpień 2018 r.

  4542_1412920142.jpeg
  Informujemy, że w dniach 8, 15, 22 sierpnia 2018 r. Zakład Utrzymania Dróg Powiatowych w Nysie przeprowadzi zamiatanie ulic powiatowych. Sprzątanie w dniu 8  sierpnia br. dotyczy ulic: Kopernika, Jagiellońska, Sienkiewicza, Daszyńskiego, Robotnicza, Armii Krajowej, Staszica, Mickiewicza, Pocztowa. Sprzątanie w dniu 15 sierpnia br. dotyczy ulic: Kopernika, Sienkiewicza, Daszyńskiego, Armii Krajowej i Staszica. Sprzątanie w dniu 28 września br. dotyczy ulic: Kopernika, Sienkiewicza, Daszyńskiego, Staszica. Oczyszczanie ulic poprzez zamiatanie obejmuje powierzchnię jezdni wraz z przyległymi zatokami parkingowymi oraz powierzchnię parkingów. Ze względu na warunki atmosferyczne godziny sprzątania ulic mogą ulec zmianie. Aby ułatwić służbom porządkowym sprzątanie miejsc wyznaczonych, zwracamy się z prośbą o zaparkowanie samochodów w miejscach, które nie będą objęte przejazdem zamiatarki.  
  Data publikacji:

Urząd Miejski w Paczkowie
ul. Rynek 1
48-370 Paczków
tel. +48 77 431 67 91
fax +48 77 544 90 04
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 1778017
w tym miesiącu: 35330
dzisiaj: 1003