• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rusza Karta Rodziny i Seniora - złóż wniosek

Projekt Opolskiej Karty Rodziny i Seniora umożliwia zniżki w instytucjach wojewódzkich i gminnych oraz ulgi oferowane przez firmy.

Opolska Karta Rodziny i Seniora to jeden z projektów realizowanych przez region w ramach programu Specjalnej Strefy Demograficznej, który ma przeciwdziałać wyludnianiu się województwa. 

Do projektu przystąpiły do tej pory także 33 firmy z Opolszczyzny oferując rabaty w wysokości od kilku do nawet 50 proc. na określone produkty czy usługi. Wśród nich są firmy oferujące artykuły dla dzieci czy artykuły kosmetyczne; opał, meble, usługi stolarskie i usługi zdrowotne; zniżki na zajęcia muzyczne, kursy językowe, naukę jazdy, usługi rekreacyjne i sportowe, usługi transportowe; usługi prawne, a także hotele i restauracje.

Od 1 maja br. mieszkańcy Gminy Paczków, którzy zechcą dostać Opolską Kartę Rodziny i Seniora, będą mogli o nią aplikować w Wydziale Spraw Społecznych, 
ul. Słowackiego 4  oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Punkcie Obsługi Klienta, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole. Można również pobrać wnioski na stronie internetowej www.ssd.opolskie.pl i wysyłać - pocztą do Urzędu Marszałkowskiego. Warto pamiętać, że fizycznie kartę będzie można odbierać od połowy maja.

Uprawnieni do otrzymania karty, oprócz seniorów są rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci do lat 18, rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze (przedstawiciele ustawowi) mieszkający na terenie woj. opolskiego, a także rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym do 26 roku życia.

Warunkiem otrzymania Karty jest zamieszkanie osób ubiegających się o Kartę na terenie województwa opolskiego. Karta jest wydawana bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, a termin jej ważności określa naklejony hologram (naklejany na okres nie dłuższy niż 24 miesiące).

Ważna informacja dla firm i przedsiębiorców:
Na stronie www.ssd.opolskie.pl istnieje platforma dla przedsiębiorców, z możliwością zarejestrowania się, dodania swojej firmy, logo oraz proponowanych zniżek. Na platformie przedsiębiorca może logować się oraz uzupełniać informacje na bieżąco (np. dot. wysokości czy zakresu proponowanych zniżek).

Wersja XML

Urząd Miejski w Paczkowie
ul. Rynek 1
48-370 Paczków
tel. +48 77 431 67 91
fax +48 77 544 90 04
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 2587142
w tym miesiącu: 24817
dzisiaj: 906

Polityka prywatności
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1