Kontrast:
Rozmiar czcionki:
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu główne serwisu

Rusza Karta Rodziny i Seniora - złóż wniosek

Projekt Opolskiej Karty Rodziny i Seniora umożliwia zniżki w instytucjach wojewódzkich i gminnych oraz ulgi oferowane przez firmy.

Opolska Karta Rodziny i Seniora to jeden z projektów realizowanych przez region w ramach programu Specjalnej Strefy Demograficznej, który ma przeciwdziałać wyludnianiu się województwa. 

Do projektu przystąpiły do tej pory także 33 firmy z Opolszczyzny oferując rabaty w wysokości od kilku do nawet 50 proc. na określone produkty czy usługi. Wśród nich są firmy oferujące artykuły dla dzieci czy artykuły kosmetyczne; opał, meble, usługi stolarskie i usługi zdrowotne; zniżki na zajęcia muzyczne, kursy językowe, naukę jazdy, usługi rekreacyjne i sportowe, usługi transportowe; usługi prawne, a także hotele i restauracje.

Od 1 maja br. mieszkańcy Gminy Paczków, którzy zechcą dostać Opolską Kartę Rodziny i Seniora, będą mogli o nią aplikować w Wydziale Spraw Społecznych, 
ul. Słowackiego 4  oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Punkcie Obsługi Klienta, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole. Można również pobrać wnioski na stronie internetowej www.ssd.opolskie.pl i wysyłać - pocztą do Urzędu Marszałkowskiego. Warto pamiętać, że fizycznie kartę będzie można odbierać od połowy maja.

Uprawnieni do otrzymania karty, oprócz seniorów są rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci do lat 18, rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze (przedstawiciele ustawowi) mieszkający na terenie woj. opolskiego, a także rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym do 26 roku życia.

Warunkiem otrzymania Karty jest zamieszkanie osób ubiegających się o Kartę na terenie województwa opolskiego. Karta jest wydawana bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, a termin jej ważności określa naklejony hologram (naklejany na okres nie dłuższy niż 24 miesiące).

Ważna informacja dla firm i przedsiębiorców:
Na stronie www.ssd.opolskie.pl istnieje platforma dla przedsiębiorców, z możliwością zarejestrowania się, dodania swojej firmy, logo oraz proponowanych zniżek. Na platformie przedsiębiorca może logować się oraz uzupełniać informacje na bieżąco (np. dot. wysokości czy zakresu proponowanych zniżek).


Urząd Miejski w Paczkowie
ul. Rynek 1
48-370 Paczków
tel. +48 77 431 67 91
fax +48 77 544 90 04
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 1702745
w tym miesiącu: 28313
dzisiaj: 1317