Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XXII Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne „TEREPACZKÓW”

W miniony weekend Paczków stał się stolicą Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TEREPACZKÓW 2017. Do naszego miasteczka ściągnęli miłośnicy dobrej muzyki.

TEREPACZKÓW,  jak określają organizatorzy - Stowarzyszenie GENERACJA to spotkanie muzycznych grup twórczych, integracja, wzajemne poznanie, przełamywanie barier, wyjście przed innych z zakamarków własnej nieśmiałości.

Początki TEREPACZKOWA sięgają 1989 roku, grupa paczkowskich harcerzy-uczestników Harcerskiej Operacji Bieszczady-40 postanowiła przenieść niepowtarzalny klimat bieszczadzkich melodii z turystycznych szlaków do swojego pięknego miasteczka i tak narodził się TEREPACZKÓW. Przez kolejne lata na festiwal przyjeżdżali młodzi wykonawcy z poza kręgów ZHP prezentując różne gatunki muzyki rozszerzając w ten sposób repertuar prezentacji i tak pozostało do dzisiaj. Gościliśmy w Paczkowie takie gwiazdy piosenki jak: Ola Kiełb, Roman Romańczuk, Andrzej Sikorowski, Olek Grotowski i Małgosia Zwierzchowska; zespoły Ryczące Dwudziestki, Wołosatki, Pod Strzechą, Stare Dobre Małżeństwo, Problem, Wolną Grupę Bukowinę, EKT Gdynia.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW” rozpoczęła się w piątek 24 lutego od koncertu „Przyjaciele TERE” W sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie wystąpili Barbara Pachura, Jacek Sołtysiak, Leszek Kopeć, Wiekowe Baszty oraz gościnnie KLUB 50, formacja „muzyków-przyjaciół” w składzie: Dariusz Puk, Danuta Lech-Kirstein, Jakub Kirstein, Piotr Kirstein oraz  Dalibor Drčević

Natomiast w sobotę 25 lutego w godzinach od 10:00 do 14:00 odbyły się przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej festiwalu. Na przesłuchania zgłosiło się ponad 30 uczestników. Ponadto odbyły się warsztaty muzyczne, które poprowadził Leszek Kopeć. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie- Wiesława Barabasza oraz Burmistrz Gminy Paczków- Artur Rolka.

Jury w składzie: Agata Rop, Leszek Kopeć, Paweł Konieczny, Waldemar Raźniewski,  Tomasz Żelaskiewicz i sekretarz Andrzej Karpiński przyznało następujące miejsca:

W kategorii dziecięcej:

Wyróżnienia dla: Zespół „Poezja”, Dominika Multwin, Wiktoria Gołębiewska, Rafał Wieczorek, Daniel Furgatz.

III miejsce: duet Marysia Grudzień i Zuzanna Prus

II miejsce  Martyna Antoniewicz

I miejsce Kamila Czartoryska

Wyróżnieniem specjalnym Jury obdarowało Oliwę Baron za interpretację piosenki „Przyjaciel deszczową porą”

W kategorii młodzieżowej:

Zostały przyznane dwa równorzędne wyróżnienia dla Ewy Domańskiej i Piotra Palucha.

III miejsce Anna Wereszczyńska

II miejsce Kacper Trela

I miejsce Kinga Szczepańska

W kategorii Weteranów Kombatantów:

III miejsce Grzegorz Zimałka

II miejsce Bogna Cierpicka

I miejsce duet Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa

Następnie wykonawcy zaprezentowali się w auli Zespołu Szkół w Paczkowie, przy ul. Kołłątaja 9. Tego wieczoru odbył się również koncert zespołu „Czerwony Tulipan”- grupy muzyczno-kabaretowej z Olsztyna. Repertuar zespołu obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Pełna sala publiczności, wspaniały klimat stworzony przez artystów, bogaty zabawny i melancholijny repertuar, świetna zabawa. Tak w kilku słowach można opisać ten niezapomniany koncert.

W niedzielne popołudnie (26.02) mieliśmy okazję wysłuchać recitalu młodej paczkowianki Alicji Czajkowskiej, która swoim głosem wprowadziła słuchaczy w niezwykły odprężający nastrój. Dla przypomnienia–utalentowana artystka w grudniu ubiegłego roku wydała swoją debiutancką płytę „Jestem”. Na zakończenie festiwalu wystąpiła grupa, która przez wiele lat współtworzyła Stare Dobre Małżeństwo- „U studni”. To jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Trzydniowy festiwal zakończył się sukcesem dzięki licznemu udziałowi miłośników piosenki turystycznej, piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, którzy przybyli do Paczkowa.

Serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania dla Stowarzyszenia "Generacja", w szczególności dla Prezesa pana Darka Puka, który włożył wiele wysiłku w organizację, tak wielkiego przedsięwzięcia muzycznego. Wszystkich mieszkańców oraz gości zapraszamy za rok na kolejną edycję "TEREPACZKOWA"!

Fot. Mateusz Klukowski, Urząd Miejski w Paczkowie

 

 

Wersja XML