Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Europa Ronin Cup II

Młodzi karatecy z klubu Karate Do Shotokan FUNAKOSHI Paczków pokazali klasę podczas zawodów Europa Ronin Cup II w Dąbrowie Górniczej, które odbyły się w dniach 11-12.03.2017.

Rywalizując w gronie 370 zawodników 37 klubów z 8 krajów: Polski, Litwy, Rosji, Włoch, Białorusi, Rumunii, Słowacji oraz Bośni i Hercegowiny, nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium, zdobywając 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Zawodnicy z Paczkowa zdobyli złoto w kategoriach: senior kata drużynowe, w składzie Mirosław Szpyt, Piotr Lichoń, Michał Prochera, w kategorii kyu (9) dzieci do lat 7 złoto zdobył Michał Rudkowski, a w kategorii osoby niepełnosprawne 2 krążki stały się udziałem ogromnie utalentowanego i pracowitego zawodnika Pawła Lelka, który zwyciężył zarówno w kata (układy techniczne), jak i kihon (techniki karate).

Srebrny medal wywalczył Piotr Lichoń w niezwykle mocno obsadzonej konkurencji kata shotokan-wado ryu w kategorii senior. Kolejne srebro zdobył Antoni Prochera w kategorii kyu (8) dzieci do lat 7.

Brązowe medale zdobyli: Michał Prochera w kategorii junior oraz Mirosław Szpyt w kategorii Masters.

Pozostali zawodnicy Karate Do Shotokan FUNAKOSHI Paczków, Amelia Kania i Kacper Rudkowski, wystartowali w konkurencji kata indywidualnie, uzyskując wysokie, 5. miejsca w swojej grupie wiekowej.

Burmistrz Gminy Paczków od 2 lat wspiera finansowo klub Karate Do Shotokan FUNAKOSHI Paczków środkami publicznymi w ramach dofinansowania na sport. W ubiegłym roku Karate otrzymał 15 tys. zł. W 2017 r. podpisano umowę na realizację zadania w zakresie sportu również na kwotę 15 tys. zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

 

 

 

Wersja XML