Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zawodnicy na start - latem odbędzie się II edycja Charytatywnego Triathlonu Rebelianta

Triathlon to nie tylko sportowa rywalizacja z innymi zawodnikami, ale też zmagania z własnym organizmem. To również okazja do zabawy i poznania pozytywnych ludzi. Charytatywny Triathlon Rebelianta daje jeszcze jedną możliwość – pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia w walce z chorobą – stwardnieniem rozsianym.

– Po raz drugi organizujemy triathlon, którego celem jest zbiórka funduszy na pomoc chorym na SM. Tak jak w roku ubiegłym - nie ma wpisowego, prosimy tylko o dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia „SezaM” – zaznacza organizator imprezy, Wojciech Ptak. – Zależy nam na tym, żeby zawody były przede wszystkim dobrą zabawą. Bez „ciśnienia”, bez presji. Dla niektórych to również dobra okazja do pierwszego startu w tego typu zawodach – dodaje.

Zawodnicy będą mieli do pokonania trzy etapy – pływacki na dystansie 1 km, rowerowy – 45 km i biegowy o długości 10 km. Wystartują nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Po etapie pływackim czeka ich jazda na rowerze – trasa prowadzi przez m.in. Paczków, Ziębice, do Ząbkowic Śląskich – tam triathloniści rozpoczną etap biegowy. Trasę biegu skojarzą uczestnicy Ząbkowickiej Dychy. Finał zawodów odbędzie się na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich.

Triathlon został zaplanowany na 8 lipca – wydarzenie towarzyszy imprezie Dni i Noce Krzywej Wieży.

Zawodników, ich rodziny, kibiców i wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny na stadionie w Ząbkowicach Śląskich. W ramach wydarzenia odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek dla „SezaMu”. Dochód z recyklingu nakrętek trafi na konto Stowarzyszenia. Osoby, które uzbierają 0,5 kg nakrętek wezmą udział w losowaniu upominków.

W punkcie informacyjnym przedstawiciele Stowarzyszenia będą udzielać informacji o stwardnieniu rozsianym oraz metodach jego leczenia i rehabilitacji. Więcej o działalności Stowarzyszenia na stronie www.sezamsm.pl

Zapisy internetowe na zawody trwają do 7 lipca. Informacje o triathlonie oraz zgłoszeniach do udziału można znaleźć na stronie www.triathlonrebelianta.pl. Zapraszamy również na profil zawodów w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/TriathlonRebelianta/.

Zawody odbywają się przy wsparciu m.in. Urzędu Miasta Ząbkowice Śląskie i Urzędu Miasta Paczków.