Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spektakl "Katyń .. w tył głowy"

Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków Alterna zaprasza młodzież oraz seniorów na spektakl teatralny "Katyń... w tył głowy", który odbędzie się 7 kwietnia 2017r. o godz. 10:00. Wydarzenie realizowane w ramach projektu finansowanego przez Gminę Paczków, dzięki dotacji udział w spektaklu jest bezpłatny.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

Bilety do pobrania w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji.

O spektaklu:

Zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska w Katowicach, Operą Śląską oraz Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki w celu upamiętnienia 75. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Wyobraź sobie, że jesteś współczesną, trochę imprezową studentką. Jest 11 maja 1940 roku... "KATYŃ - ... w tył głowy" to przedstawienie, które rozpoczyna się trzęsieniem ziemi, a później - napięcie już tylko rośnie. To sztuka, która chwyci Cię za gardło i do ostatniej sceny przykuje Twoją uwagę. Co więcej, cały czas będziesz w samym centrum prawdziwych wydarzeń, a zakończenie zmusi Cię do refleksji.

Ogromnym atutem sztuki "Katyń - ...w tył głowy" jest wyjątkowa, niezwykła oprawa muzyczna, która sprawia, że widowisko staje się przeżyciem, na długo pozostającym w pamięci. Scenariusz w 80% oparty jest na autentycznych zapiskach z pamiętnika Henryka Gorzechowskiego – ocalałego jeńca wojennego. Główną postacią jest imprezowa studentka - Natasza, nie reprezentująca sobą absolutnie żadnych postaw patriotycznych. Podczas spektaklu zmienia się i doznaje szoku. Uświadamia sobie ogrom zła, jakiego dokonano w 1940 roku i dowiaduje się, jak łatwo można manipulować ludźmi. W spektaklu przenikają się na przemian dwa światy: tragiczne czasy II wojny światowej i pozornie spokojne momenty współczesności, tworząc tym samym nietypową fabułę, pełną zaskakujących zwrotów akcji i ponadczasowej, szorstkiej prawdy na temat deprawującej siły władzy.