Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejna odsłona Festiwalu im. Moritza Brosiga

Przed nami XV odsłona "muzycznej wizytówki" Paczkowa, czyli Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga "Muzyka ponad granicami".

Ta prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w środę 3 maja. Festiwal im. Moritza Brosiga, który od 2002 roku cieszy się renomą i niesłabnącą popularnością, poświęcony jest twórczości Moritza Brosiga (1815-1887) - organisty, kompozytora i teoretyka muzyki, urodzonego na terenie gminy Paczków - w Lisich Kątach. Co roku, w ramach tej imprezy występują sławni artyści sceny polskiej – muzyka klasyczna, gromadząc liczne grono melomanów nie tylko z Opolszczyzny, Dolnego i Górnego Śląska, ale również z Czech. W tym roku czeka nas kolejna uczta - trzy ciekawe koncerty z udziałem wybitnych zespołów i solistów, którzy gwarantują niezapomniane muzyczne przeżycia. XV Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej rozpocznie się w środę 3 maja 2017 roku o godz. 16.30 koncertem w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Paczkowie.

Tegoroczną inaugurację Festiwalu uświetni występ kwartetu AKORD. Utworzony w 1998 roku przez zafascynowanych śpiewem zespołowym – studentów Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu – skutecznie łączących nauczanie z twórczością muzyczną. W okresie  istnienia zespół  zdobył  przychylność  i  uznanie na Ukrainie oraz poza granicami kraju. W roku 2004 uzyskał status zespołu zawodowego Tarnopolskiej Filharmonii Obwodowej. Kwartet wokalny “Akord” śpiewa przeważnie “a' cappella”. Repertuar liczy blisko 200 dzieł m.in. ukraińskie pieśni ludowe, pieśni narodów świata, muzyka klasyczna, utwory sakralne.

Honorowy patronat nad imprezą objął tak jak w poprzednich edycjach festiwalu Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajmie się  Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny.

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością kwartetu "Akord" https://www.youtube.com/watch?v=vuN5rWvl_f8