Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wspaniały wernisaż w Domu Plastyka

W piątek 19 maja w Domu Plastyka miała miejsce prawdziwa artystyczna uczta dla oczu i uszu.  O godzinie 18:00 rozpoczął się podwójny wernisaż wystaw – Paczkowskiej Grupy Artystycznej oraz studentek biorących udział w plenerze architektonicznym.

Przybyli na wystawę goście mogli podziwiać prawdziwe dzieła sztuki w wykonaniu PGA, w której skład wchodzą: Urszula Zychma, Justyna Jaśkiewicz, Agnieszka Ćwik, Sylwia Baryga-Gołąb, Marek Rokicki, Małgorzata Stano, Maria Głębicka, Stanisław Karol, Teresa Witko, Zdzisław Wójcik, Katarzyna Pasierb, Anna Herman, Apolonia Dębska, Halina Ruducha, Irena Grela, Anna Dmochowska, Mirosław Głębicki.

Podstawowym założeniem działalności grupy jest skupienie środowiska twórczego oraz wspieranie działalności artystycznej poprzez działania i projekty związane z różnymi dziedzinami i technikami plastycznymi.

Z niezwykłym i godnym podziwu talentem zaprezentowały się studentki uczestniczące w organizowanych przez Urząd Miejski w Paczkowie warsztatach architektonicznych pod kierunkiem prof. Piotra Obracaja oraz dr inż. hab. Piotra Opałki. W tym roku plener trwał od 15 do 19 maja, a brały w nim udział studentki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy. Piękne szkice, które można obejrzeć w Domu Plastyka prezentują zabytki Paczkowa. Uczestniczki pleneru były zachwycone naszym uroczym miastem, co niewątpliwie wpłynęło na jakość powstałych obrazów.

Coroczny plener jest wynikiem trwającej od 2015 r. współpracy Gminy Paczków z wydziałami uczelni technicznych w zakresie wspólnych projektów edukacyjnych z dziedziny Architektury i Urbanistyki oraz Konserwacji Zabytków.

Wyśmienitą ucztą dla uszu był recital fortepianowy Karoliny Podobińskiej.

 

 

Wersja XML