Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wspaniały muzyczny wieczór w Muzeum Gazownictwa

27 maja po raz kolejny w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie odbyła się Noc Muzeów – wydarzenie, które przyciąga wielu mieszkańców i turystów.

Koncert operetkowy, koncert włoski i koncert musicalowy, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały tego wieczora przybyłych gości. Gwiazdami wieczoru byli Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek.

Naira Ayvazyan – sopranistka, urodzona w Armenii, która wraz z rodziną w latach 90-tych XX wieku wyemigrowała do Polski. Jest absolwentką wydziału wokalnego PSM w Gliwicach oraz Prywatnej Szkoły Operetkowej Aleksandra Teligi w czeladzi. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali wokalnych, i artystką wszechstronnie uzdolnioną. Artystka specjalizuje się w repertuarze operetkowym, musicalowym oraz pop-operze. Z kolei Tomasz Białek- tenor, aktor scen muzycznych, reżyser i dyrektor Teatru Muzycznego Castello wraz z Nairą Ayvazyan koncertują na terenie całego kraju, tworząc zgrany, piękny i utalentowany duet operetkowy. Wspaniale zaprezentował się także Jacek Klyta grający na skrzypcach i fletni Pana.

Licznie zgromadzeni turyści mogli podziwiać także stałe ekspozycje, związane z polskim gazownictwem, zapoznać się z historią, działającej do 1977 r paczkowskiej gazowni. Nocne zwiedzanie uświetnił spektakularny pokaz laserów- widowisko „światło-dźwięk’, który zachwycił zebranych gości.

Zwiedzającymi pieczołowicie opiekowali się prowadzący placówkę Wojciech Kalfas oraz emerytowany kustosz muzeum Adam Król.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością honorowi goście, m.in. Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP – Andrzej Dera, Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa – Jarosław Wróbel, Dyrektor oddziału Opole Polskiej Spółki Gazownictwa.

Po raz kolejny zwiedzanie wieczorową porą cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za przygotowanie wspaniałego widowiska, którego współorganizatorem była także Gmina Paczków.

Foto: Mateusz Klukowski Royal Patio Fotografia

 

 

Wersja XML