Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rekordowa frekwencja podczas Frankenstein Carp Meeting 2017

Dokładnie 71 osób wzięło udział w VIII edycji Dolnośląsko-Opolskiego Meetingu Karpiowego, który odbywał się w dniach 31 maja – 04 czerwca 2017 r. nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. 

Na ponad 2,5 km linii brzegowej zbiornika 31 drużyn rywalizowało o tytuł mistrzowski i ciekawe nagrody rzeczowe. W tych dniach panowała iście piknikowa pogoda, a brania karpi były bardzo chimerycznie. Za to wszędobylskie leszcze i jazie dawały znać o sobie niemalże na każdym stanowisku. Ostatecznie zostały wyciągnięte 3 karpie podlegające klasyfikacji, kilka pojedynków z dużymi rybami przegrali zawodnicy.

Zwyciężyła drużyna Dywizjon Karpiowy 343 (Michał Misiura / Marcin Sierżega), której udało się już drugiego dnia złowić cyprinusa ważącego 10,740 kg. Drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczył team  Silesia Carp Clasic (Łukasz Kwaśniowski / Sławomir Chmura) wyciągając na brzeg karpia ważącego 9,260 kg. Ostatnie miejsce na podium zajął polsko-czeski Team Bratanki (Adam Tetela / Vladomir Novak) - 8,640 kg.

W niedzielę Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka wraz ze Starostą Ząbkowickim – Romanem Festerem i Burmistrzem Ząbkowic Śląskich Marcinem Orzeszkiem uczestniczyli w finale tegorocznej edycji Meetingu Karpiowego oraz we wręczeniu nagród zwycięzcom, których fundatorem była m.in. Gmina Paczków.

Ósmą edycję Frankenstein Carp Meeting należy uznać jednak za bardzo udaną. Niepowtarzalna atmosfera, życzliwi ludzie i niespotykane krajobrazy sprawiają, że co roku grono startujących się powiększa. A to świadczy tylko o tym, że warto takie meetingi organizować.

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim życzliwym ludziom i instytucjom, które corocznie wspierają organizację zawodów. Ich grono co roku się powiększa i jest motorem napędowym do dalszego działania na rzecz rozwoju wędkarstwa karpiowego, ale i też promocji regionu pogranicza Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Korzystając z okazji chciałbym szczególnie podziękować tym, którzy już nie pierwszy raz wsparli organizację meetingu, a w szczególności są to: RZGW Wrocław (Zarząd Zlewni Nysy Kłodzkiej z siedzibą w Otmuchowie i Paczkowie), PZW Okręg Wałbrzych, Powiat Ząbkowicki, Gmina Paczków, Gmina Ząbkowice Śląskie, Gmina Złoty Stok, Gmina Bardo, Powiat Nyski, Posłanka na Sejm Monika Wielichowska, Firma Pelikan Team, Producent łódek MAGNUM, Firma KB Desant, Firma GenesisCarp, Firma DAWKOR, Firma Aller Aqua, Sołectwo Kozielno. Dziękuję również patronom medialnym: Karp Max, Świat Karpia, Express-Miejski.pl, Doba.pl, Forum-Karpiowe.pl, Paczków24.pl. Do zobaczenia za rok.” – Daniel Ciepierski.

 

 

Wersja XML