Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Dziecka nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

Dzień Dziecka to doskonały pretekst, żeby zachęcić milusińskich do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej, bez względu na wiek i zainteresowania.

W piątek  9 czerwca nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie Gmina Paczków zorganizowała imprezę rekreacyjną dla podopiecznych świetlic środowiskowych z gminy Paczków oraz z Placówki Wsparcia Dziennego w Paczkowie. Tego typu spotkania dostarczają wielu pozytywnych emocji i jednocześnie są doskonałą okazją do działań wychowawczych.

Dla uczestników piątkowej zabawy przygotowano wiele atrakcji oraz gier i zabaw sportowych, wśród których nie zabrakło grillowania, wspólnego pieczenia kiełbasy przy ognisku, spacerów nad jezioro i rozgrywek sportowych.  W spotkaniu wzięło udział ponad dwieście dzieci z gminnych świetlic z Paczkowa, Kozielna, Gościc, Trzeboszowic, Wilamowej, Ściborza, Unikowic, Ujeźdźca, Starego Paczkowa, Dziewiętlic i Kamienicy.

Po uroczystym otwarciu Dnia Dziecka przez Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolkę, organizatorów i opiekunów świetlic, młodzież przystąpiła do wspólnej zabawy i konkurencjach sportowych. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów, pokonywaniu przeszkód na czas, kręceniu hula hop i wielu innych. Były to świetne, nieskomplikowane formy rywalizacji sportowej nie tylko dla najmłodszych, ale i starszych wychowanków. Takie zabawy świetnie integrują rówieśników z różnych świetlic, zaspokajają potrzebę ruchu i promocję zdrowego stylu życia. Przy okazji także można nauczyć się zasad fair play. Przeżycia sportowe dostarczyły wszystkim sporo radości i zaostrzyły apetyt na grillowaną kiełbaskę.

Burmistrz Artur Rolka wraz z opiekunami i pracownikami Urzędu Miejskiego brali czynny udział w zabawach, pieczeniu kiełbasek, a nawet w konkurencjach sportowych.

 Imprezę zakończyło wręczenie słodkich upominków i drobiazgów, które dzieci będą mogły wykorzystać podczas spotkań w świetlicach.

 

 

Wersja XML