Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Galeria z Targów Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego

15.07.2017 roku o godz. 10.00 na płycie paczkowskiego Rynku odbyły się Targi Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego związane z bartnictwem i pszczelarstwem.

Targi Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego to impreza z projektu pn.  „Wirtualne Oko Kultury Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice. Projekt partnerski realizowany jest przez Gminę Paczków i Mesto Javornik.

Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz ze współorganizatorami imprezy Starostą Javornika Jerzym Jurą i mistostarostką Sieglinde Mimrową rozpoczęli imprezę przywitaniem wszystkich zebranych gości i wystawców uczestniczących w targach. Po części oficjalnej została wręczona nagroda dla Pani Lucie Tillovej, która wygrała konkurs na zaprojektowanie logo do projektu „Wirtualne Oko Kultury Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego”. Targi uświetniły występy okolicznych zespołów z Gminy Paczków:

W trakcie imprezy odbył się także konkurs dla dzieci z wiedzy o pszczelarstwie. Fundatorami nagród byli nasi wystawcy.

Wśród stoisk z miodem i produktami pszczelarskimi znaleźli się zarówno miejscowi pszczelarze jak i goście z okolicznych gmin:

Dodatkowo oprócz miodów i produktów pszczelarskich można było kupić pyszne ciasta z miodem i nie tylko oraz bigos, które przygotowane zostały przez nasze sołectwa: Unikowice, Lisie Kąty i Ujeździec.  Zaprezentowane zostały również piękne stoiska z rękodziełem.

Dziękujemy wszystkim wystawcą za uczestnictwo w Targach Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego i zapraszamy za rok!

 

 

Wersja XML