Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Paczko vs Tatar - relacja ze spotkania z historią

12 sierpnia Stowarzyszenie „Pegaz” po raz trzeci zorganizowało fabularną grę miejską  „Spotkanie z historią”, która zakończyła się bitwą na jaja.

W grze ulicznej wzięły udział zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy zostali podzieleni na dwie drużyny: Tatarów i Paczkowian. Obie grupy wyruszyły na zwiedzanie Paczkowa, połączone z rozwiązywaniem zagadek i wykonywaniem prostych zadań sprawnościowych, otrzymując w nagrodę fragment hasła.  Drużyny spisały się na medal, rozwiązały wszystkie łamigłówki i na czas wróciły pod ścieżkę na murach obronnych przy Bramie Nyskiej. Następnie drużyny stoczyły prawdziwą bitwę, w której bronią były kurze jajka. Wszyscy zostali wyposażeni w kaski, gogle, fartuchy, tarcze oraz odpowiednią ilość amunicji. Tym razem nie było zwycięzców ani zwyciężonych a dowódcy obu zespołów Tatar(Bruno) i Paczko (Michał) otrzymali symboliczne klucze do miasta.

Udział w „Spotkaniu z historią” to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego wśród rodziny i przyjaciół, a także doskonała okazja do poznania historii naszego miasta.

„Bitwa na jaja” zakończyła projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Pegaz” we współpracy z Urzędem Miejskim w Paczkowie w ramach zadania publicznego "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego".

Stowarzyszenie „Pegaz” przekazuje ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w organizacji gry ulicznej oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej realizacji.

Foto: Lesław Cudyk 

 

 

Wersja XML