Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami Rajd Rowerowy „Błękitna Wstęga”

W ostatnią niedzielę sierpnia odbył się 3. Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Błękitna Wstęga” przygotowany przez Stowarzyszenie „Pegaz z Paczkowa” oraz Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Rajd rozpoczął się w samo południe, po zakończeniu pracy Biura Rajdu, którym kierowała Paulina Wolińska. W tym roku starterami byli prezes Stowarzyszenia „Pegaz” Teresa
Stańczyc-Bednarz  oraz dyrektor GCSiR Radosław Napieracz. Rajd odbywa się na stałej trasie wokół Zalewów Topola i Paczków.

Na całej trasie kilkunastu wolontariuszy czuwało nad bezpieczeństwem  uczestników. A na mecie na wszystkich czekał ciepły bufet, napoje i smakowite, domowe ciasto. Każdy uczestnik, przy odrobinie szczęścia miał szansę na wygranie jednej z wielu cennych nagród ufundowanych przez tegorocznych sponsorów. A wszystko to, wraz z koszulką oraz pamiątkowym znaczkiem i identyfikatorem było w cenie opłaty startowej. O bezpieczeństwo dbali piloci-pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie oraz strażacy-ochotnicy z OSP Topola. Plac rekreacyjny w Kozielnie był miejscem konkursów sprawnościowych, które zorganizował i prowadził dyrektor Centrum Radosław Napieracz. W  wielobojach sprawnościowych startowało kilkunastu uczestników, w dwóch kategoriach, dorośli i młodzieżowej. W kategorii młodzieżowej na podium znaleźli się, w kolejności od 1. do 3. miejsca: PATRYK WOREK, JULIA WOJTYŁA i AMADEUSZ PACYGA. Wśród dorosłych rywalizacja była równie zacięta, a na podium znaleźli się: GRZEGORZ SIEKLUCKI, TOMASZ ZŁOTY oraz RAFAŁ WERESZCZYŃSKI.
Uroczystego wręczenia nagród dla najmłodszego uczestnika, którym w był Michał Betlewicz z Oławy, dla najstarszego p. Stanisława Grajewskiego (paczkowianin 83 l.) oraz dla najliczniej uczestniczącej rodziny Szwarc (Wrocław, Paczków) dokonali Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Barabaszem.
Podczas „Błękitnej Wstęgi” odbywa się niecodzienny konkurs na najciekawiej udekorowany rower i taki zaprezentowała Matylda Mączyńska.
Niecodzienna była również atrakcja przygotowana dla wszystkich kończących trasę rajdu. Dzięki uprzejmości profesjonalnych fizjoterapeutek, na co dzień pracujących we Wrocławiu i w Kudowie-Zdroju, każdy chętny mógł poddać się masażowi, który wykonywały Adrianna Frankowska i Dorota Bychawska.
Wręczenie nagród dla zwycięzców wszystkich konkursów zakończyło tegoroczną, edycję rajdu „Błękitna Wstęga”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz wszystkich osób, który włączyły się w przygotowanie i obsługę Rajdu. Już dziś zapraszamy na kolejny Rajd „Błękitna Wstęga” , który odbędzie się w czerwcu 2018 r. 

Foto: Lesław Cudyk
Źródło: Stowarzyszenie "Pegaz"

 

 

Wersja XML