Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Witamy nowy rok szkolny 2017/2018

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. 4 września w szkołach Gminy Paczków zabrzmiał pierwszy dzwonek, rozpoczynając nowy rok szkolny 2017/2018.

Burmistrz Gminy Paczków - Artur Rolka wraz z naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyną Rolką przywitali uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy tłumnie przybyli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie stanowisko dyrektora objęła pani Urszula Marszałek. Nowa dyrektor, w związku z wdrażaną reformą oświaty ma przed sobą wiele wyzwań. Jest jednak doświadczonym pedagogiem i bardzo dobrze zna zasady funkcjonowania placówki. Posiada także wizję rozwoju szkoły, która pozwoli spełnić postawione przed nią zadania. Życzymy wytrwałości, spektakularnych sukcesów,  a także wielu codziennych  momentów  satysfakcji w jakże niełatwej pracy pedagogicznej.

W szkołach podstawowych na terenie gminy będzie się uczyć 994 uczniów, a szkołach ponadgimnazjalnych 192 osoby. W związku z reformą oświaty utworzono klasy siódme, natomiast nie prowadzono naboru do pierwszej klasy gimnazjum. Nadal funkcjonuje gimnazjum dla dorosłych, do którego uczęszczają 52 osoby.

Do przedszkoli w gminie Paczków uczęszcza 311 dzieci. W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Paczkowie utworzono 3 oddziały żłobka z 24 miejscami.

W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów i samych radosnych dni.

 

 

 

 

 

Wersja XML