Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Festyn rekreacyjno-sportowy PCK

W sobotę 9 września w Paczkowie w ogródku przyzakładowym „FAMAD” odbył się coroczny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża ich rodzin oraz zaproszonych gości.

Organizatorzy- Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy „FAMAD” w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali wspaniały program, tak aby można spędzić czas w gronie przyjaciół i znajomych. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały – na festyn przybyło około 80 osób. Krwiodawców odwiedził Burmistrz Gminy Paczków-  Artur Rolka oraz Prezes fabryki „FAMAD” – Mieczysław Fluder.

Tradycyjnie przeprowadzono zawody strzeleckie z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni i dzieci. Najwięcej punktów zdobyli, zajmując tym samym I miejsce: Jakubiszyn Ewa, Bakiera Krzysztof, Kurowski Michał. Puchary otrzymali również: Ćwikła Łucja, Tyc Czesław, Jabłoński Jakub (II miejsce) oraz Stopyra Teresa, Pindel Paweł, Bielawska Maja (III miejsce). Także pozostałe konkurencje cieszyły się dużym powodzeniem, gra w bule, rzuty lotkami do tarczy.

Dodatkową atrakcją festynu był przyjazd wozu strażackiego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Paczkowie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały jego wyposażenie  oraz próbowały swoich sił w gaszeniu „pożaru”.

Najważniejszym wydarzeniem festynu było przekazanie dla podopiecznych Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych „WIEŹ” trzykołowych rehabilitacyjnych rowerów. Pozyskanie rowerów możliwe było dzięki umieszczonym na teranie miasta pojemników na odzież i inne tekstylia, z których dochód z przetworzonych tekstyliów przeznaczony został na zakup rowerów. W imieniu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu dla 9 szczęśliwych podopiecznych stowarzyszenia, rowery przekazywała Pani Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Otmuchowie Teresa Stopyra. Na twarzach obdarowywanych widać było wzruszenie, szczęście i radość z otrzymanego prezentu, każdy chciał przetestować swój nowy pojazd.

W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską z grilla, grochówką napojami i słodyczami. Puchary i medale zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej w ramach pożytku publicznego,a poczęstunek ufundował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w organizowaniu pikniku HDK PCK i już dziś serdecznie zapraszają do udziału w majowej edycji pikniku.

 

 

 

Wersja XML