Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ewa Szczurek wyróżniona Perłą Powiatu Nyskiego

Ewa Szczurek jest uczennicą klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Paczkowie przy Zespole Szkół w Paczkowie. 15 października 2015 r. podczas gali zorganizowanej w Nysie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, została wyróżniona tytułem Perła Powiatu Nyskiego.

W tym roku po raz pierwszy podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano wyróżniających się uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nyski. Powołana przez Starostę Nyskiego Kapituła wyłoniła 17 osób, które otrzymały odznaczenie "Perła Powiatu Nyskiego".

Księga Pereł Powiatu Nyskiego jest szczególnym dokumentem, w którym mogą się wpisać wyłącznie osoby odznaczone medalem, i w której odnotowywane będą ich wyjątkowe osiągnięcia.
Ewa Szczurek w klasie drugiej otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego i dwukrotnie nagrodę Starosty Powiatu Nyskiego. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 będzie ponownie otrzymywać stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Ewa jest ambitną i pracowitą uczennicą. Szczególne zainteresowanie skupia na przedmiotach przyrodniczych - biologii i chemii. W klasie pierwszej w ramach Olimpiady Biologicznej podjęła pracę badawczą pt.: "Biologia i ekologia zapylania storczyka męskiego (Orchis mascula L.) na hałdach arsenowych  w okolicach Złotego Stoku”. Uczennica zajęła 2 miejsce w zawodach okręgowych w Opolu, a następnie uzyskała tytuł finalisty w etapie centralnym. Praca badawcza Ewy została dwukrotnie nominowana do wyróżnienia - w eliminacjach okręgowych i w zawodach centralnych.

Od początku nauki w paczkowskim liceum Ewa angażuje się w działania Szkolnego Koła PCK i akcje Szkoły Humanitarnej. W ramach rywalizacji w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK powołała zespół wolontariuszy spośród uczniów i koordynowała organizację akcji „Dzień Dawcy Szpiku w Paczkowie”. Te działania oraz solidna wiedza pozwoliły zakwalifikować się Ewie do etapu centralnego i uzyskać tytuł finalisty. Z całą pewnością Ewa Szczurek jest wybitnie oraz wszechstronnie uzdolnioną osobą – przejawia m.in. talent literacki i plastyczny. Jednocześnie cechuje ją wyjątkowa wrażliwość emocjonalna i empatia.

W imieniu władz samorządowych składamy serdeczne gratulacje uczennicy Zespołu Szkół w Paczkowie - Ewie Szczurek za otrzymanie wyróżnienia „Perła Powiatu Nyskiego”. Cieszymy się, że uczennica paczkowskiego liceum przynosi chlubę zarówno szkole, w której się kształci, jak i wszystkim mieszkańcom Gminy Paczków. Jednocześnie życzymy dużo wytrwałości i powodzenia w zdobywaniu wiedzy oraz osiągania dalszych sukcesów.
 

 

 

Wersja XML