Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Promocja gminy podczas Eulenfest w Einbecku

W ubiegły weekend delegacja przedstawicieli Gminy Paczków wzięła udział w corocznych obchodach Święta Sowy (Eulenfest) w Einbecku.

Gminę Paczków reprezentowali burmistrz Artur Rolka, wiceprzewodnicząca rady miejskiej – Wiesława Kurowska, radny i sołtys Ujeźdźca Piotr Biernat oraz pracownicy UM w Paczkowie. Również na zaproszenie władz miasta Einbeck na występ przyjechał zespół „Different” wraz z dyrektorem Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Andrzejem Kłoczko. Tłumaczem polskich gości była pani Aneta Hamerla-Glińska z Paczkowa.

Tym razem podczas festiwalu muzycznego w Einbeck promowaliśmy gminę Paczków na stosiku kulinarno-promocyjnym. Wszyscy, którzy odwiedzili nasz kramik, mogli skosztować pysznych domowych pierogów, wyśmienitego bigosu i ciasta drożdżowego. Nie obyło się także bez degustacji wina pochodzącego z paczkowskiej winiarni „Hople”.

Oprócz kulinarnych rarytasów, świetnie zaprezentowali się nasi muzycy podczas koncertu. W skład działającego przy paczkowskim Ośrodku Kultury zespołu „Different” wchodzą Szymon Butor, Kamil Oczkowski, Marcin Stano, Aleksander Kijas.

Październikowa wizyta w Niemczech była odpowiedzią na zaproszenie władz miasta Einbeck do wzięcia udziału w ważnym dla Niemców obchodach Święta Sowy. Podczas pobytu delegacja z Paczkowa uczestniczyła w oficjalnym spotkaniu partnerów Einbecku, w uroczystym otwarciu festiwalu i wspólnych rozmowach dotyczących doskonalenia stosunków partnerskich.

Przypomnijmy, że Miasto Einbeck jest oficjalnym partnerem zagranicznym Gminy Paczków od 12 września 1992 r. W tym roku w czerwcu w Paczkowie obchodziliśmy 25- lecie współpracy, kiedy to burmistrzowie obu miast podpisali akt odnowienia umowy partnerskiej.

Cieszymy się, że polsko-niemiecka współpraca kwitnie, co przynosi korzyści dla mieszkańców i samorządów Paczkowa i Einbecku. Dziękujemy za możliwość czynnego udziału w Eulenfest, prezentacji naszych produktów regionalnych, urokliwych zabytków Paczkowa i utalentowanych młodych muzyków.

Dziękujemy sołectwom Stary Paczków i Ujeździec za przygotowanie polskich specjałów i winnicy „Hople” za przekazanie do degustacji wyśmienitego trunku.

 

 

 

 

Wersja XML