Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z wizytą w partnerskim Einbecku

W dniach 9-12 października br. delegacja przedstawicieli Gminy Paczków przebywała w mieście Einbeck w Niemczech.

Gminę Paczków reprezentowali Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, Zastępca Burmistrza Robert Piegza oraz pracownik UM w Paczkowie Diana Vitásek.
Opiekunem i tłumaczem polskich gości na ziemi niemieckiej była pani Joanna Schöeneberg pochodząca z Polski.

Miasto Einbeck  jest oficjalnym partnerem zagranicznym Gminy Paczków od 12 września 1992 r. Październikowa wizyta w Niemczech była odpowiedzią na zaproszenie władz miasta Einbeck. Przedstawiciele Gminy Paczków przeprowadzili rozmowy prowadzące do wypracowania konkretnych działań  dot. współpracy  na 2016r.

Miasto Einbeck m.in. przekazało zaproszenie na imprezę pn. „EUROCAMP”, które odbędzie się w dniach 1 – 4 lipca 2016r. w Einbeck. Wydarzenie składające się z trzech dni, opiera się głównie na zawodach sportowych pomiędzy międzynarodową młodzieżą w wieku od 16 do 20 lat. Natomiast Gmina Paczków zaprosiła działający w Einbecku Klub Karate na 3-dniową wizytę, obejmującą zawody karate oraz oficjalną delegację samorządowców oraz przedstawicieli straży pożarnej na zawody sikawek wodnych w Paczkowie w czerwcu 2016r.

Samorządowcy z Paczkowa przedstawili propozycję przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu starego cmentarza na Park Pamięci przez studentów Politechniki Opolskiej. Gmina Einbeck zaproponowała, że postara się pomóc w znalezieniu sponsorów, którzy będą mogli wesprzeć inwestycję.

Podczas pobytu delegacja z Paczkowa uczestniczyła w obchodach Święta Sowy, zwiedziła miasto, w tym stary budynek Spichlerza, przekształcony na nowoczesne muzeum starych samochodów, motocykli i rowerów. Samorządowcy zwiedzili również Muzeum Miasta, Paczkowską Izbę Pamiątek, Archiwum, Straż Pożarną, nowy budynek Ratusza Miejskiego. Dokonano także objazdu po wioskach Gminy Einbeck.
Wizyta stała się doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz polepszenia relacji pomiędzy przedstawicielami miast Einbeck i Paczków.                

 

 

Wersja XML