Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ruszyły przygotowania do Święta Niepodległości

Dużymi krokami zbliża się Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. To radosne święto, w obchodach którego udział biorą wszyscy Polacy. Tego dnia także w Paczkowie będziemy świętować odzyskaną w 1918 roku, po 123 latach niewoli, niepodległość.

Do świętowania zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Paczków, a już dziś pokazujemy przygotowania do sobotnich uroczystych obchodów tego pięknego, patriotycznego święta.

Z inicjatywy burmistrza Artura Rolki została zaplanowana akcja wspólnego przygotowania kotylionów na 11 Listopada. Do akcji zostali zaproszeni radni, nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamienicy oraz oczywiście najważniejsi – uczniowie.  Wraz z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej – Wiesławem Barabaszem do „produkcji” kotylionów przystąpili przedstawiciele Rady Miejskiej: pani Wiesława Nowakowska, pani Genowefa Konat oraz pan Adam Czadankiewicz. Czas przy robieniu kotylionów umilały śpiewy polskich pieśni patriotycznych. Dla wszystkich była to lekcja patriotyzmu, poszanowania dla polskiej tradycji. Warto tworzyć patriotyczną więź z symbolami narodowymi.

Podziękowania za zorganizowanie wspaniałej akcji przekazujemy dla Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamienicy – Barbarze Tetłak, Grona Pedagogicznego, którzy chętnie przyłączyli się do wspólnej pracy i uczniom, którzy z ogromną żarliwością pracowali przy produkcji kotylionów. Kotyliony zostaną wręczone 11 listopada przed mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty. Po mszy zapraszamy na przemarsz ulicami miasta z paczkowską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy ul. Kołłątaja, gdzie zostaną złożone kwiaty. Następnie ok. godz. 11:45 w sali Ośrodka Kultury  odbędzie się program artystyczny pt. "Pisk Orła Białego” zaprezentowany  przez uczniów  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamienicy.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Wersja XML