Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka szkolnych klubów PCK

ZOR PCK w Otmuchowie zorganizował w dniu 9 października wycieczkę turystyczno - krajoznawczą po Ziemi Kłodzkiej dla aktywnych członków szkolnych kół PCK z placówek oświatowych Gminy Paczków.

Imprezę sfinansowano z organizowanej akcji "Gorączka Złota. Uczestnikom zapewniono bogaty program, 53 osoby poznawały walory krajobrazowe, turystyczne i przyrodnicze Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie zwiedzili zespół pałacowo-parkowy w Kamieńcu Ząbkowickim. Poznali historie i ciekawostki o XIX w. pałacu i niderlandzkiej królewnie Mariannie Orańskiej. Monumentalna budowla, która uległa powojennej dewastacji, zrobiła na zwiedzających niesamowite wrażenie. W obiekcie trwają prace nad przywróceniem mu dawnej świetności.

Dużą frajdą był pobyt w Parku Techniki w Złotym Stoku, który jest dokładną repliką średniowiecznej osady górniczej. Była to swoista podróż w czasie, kiedy nie było elektryczności, a do pracy wykorzystywano jedynie siłę mięśni. Znajdujące się urządzenia zbudowane są w skali 1:1 (imponujące rozmiarem 15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe). Fascynującym przeżyciem była wizyta w Labiryncie Strachu oraz w Chacie Kata, gdzie jej właściciel na odważnych turystach prezentował dawne techniki tortur. Chłopcy podziwiali czołg Leonarda da Vinci. Park Techniki w Złotym Stoku idealnie łączy naukę i zabawę.

Program wycieczki został zrealizowany, a zaplanowane cele osiągnięte. Chodziło m.in. o upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej, krzewienie zasad zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi. W ten sposób ZOR PCK postanowił również podziękować młodym wolontariuszom za działalność na rzecz Stowarzyszenia.

 

 

Wersja XML