Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mikołajki dla dzieci ze świetlic środowiskowych

Tradycyjnie jak co roku w paczkowskiej hali sportowej zorganizowana została impreza mikołajkowa dla dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu gminy Paczków.

W wydarzeniu uczestniczyły również dzieci z rodzicami, które zapisały się na spotkanie z Mikołajem w OKiR. 9 grudnia br. ponad 200 dzieci z dziesięciu wiejskich świetlic środowiskowych oraz Placówki Wsparcia Dziennego w Paczkowie przez ponad dwie godziny bardzo intensywnie bawiło się,  rozgrywając zawody sprawnościowe, wspólnie śpiewając i tańcząc.

Ciekawym punktem programu było wykonanie prac plastycznych połączone z prezentacją słowną na temat przygody Mikołaja podróżującego do Paczkowa. Dzięki fantazji powstały piękne prace oraz bardzo ciekawe historie. W rolę Św. Mikołaja tradycyjnie już wcielił się Burmistrz Artur Rolka biorąc czynny udział w zabawie z dziećmi. Wszyscy uczestnicy z jego rąk otrzymali paczki ze słodyczami. Była to kolejna z wielu  imprez dla dzieci ze świetlic środowiskowych odbywających się w ciągu całego roku, w organizację, których bardzo mocno zaangażowanych jest wiele osób oraz instytucji. Oprócz samych wychowawców świetlic zawsze pomocnymi są burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz instytucje takie jak: Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Tego typu wydarzenia mocno wzbogacają ofertę gminy kierowaną do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz trudnych środowisk.

 

 

Wersja XML