Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Weekend cudów za nami!

W dniach 08.12. - 10.12. 2017 r. powróciła do Paczkowa Szlachetna Paczka. Wsparcie w naszym rejonie Paczków otrzymało 36 rodzin. Od popołudnia w piątek 8 grudnia br. darczyńcy przywozili paczki do magazynu, który mieścił się w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Wolontariusze zadbali, aby darczyńcy zostali obdarowani świątecznym stroikiem oraz zaproszeni na poczęstunek z kawą i ciastem. Paczki przyjmowaliśmy w sobotę przez cały dzień do późnych godzin, ponieważ czekaliśmy na transport z Gliwic - tira, który  przywiózł 19 paczek dla trzech rodzin. Od rana w niedzielę pojawiali się  darczyńcy, a także zbieraliśmy paczki z magazynów zastępczych w Ziębicach i Ząbkowicach Śl. W niedzielę 10.12.2017r.,w dzień Finału odwiedziła nas Rada Wojewódzka Szlachetnej Paczki  z Opola, swoją obecnością zaszczycił nas też pan burmistrz Artur Rolka oraz przedstawiciele Rady Miejskiej: Przewodniczący Pan Wiesław Barabasz i Pani Anna Kozłowska.

W tym miejscu należy dodać że Pani Ania, przez całą sobotę pełniła funkcję kierowcy -wolontariusza Szlachetnej Paczki i zwoziła do magazynu paczki z Opola, a następnie z wolontariuszami dostarczała do rodzin. Podczas finału odwiedziły nas przedstawicielki Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie: pani Krystyna Habdas i Urszula Przewrocka, które w poprzednich edycjach również były wolontariuszkami Szlachetnej Paczki, dziękujemy im za okazane wsparcie w tej edycji. Pozdrawiamy byłego Lidera Rejonu Paczków - Ryszarda Czykiela, który wspierał nas radą i doświadczeniem z poprzednich lat. Dziękujemy panu Andrzejowi Kłoczko, który pomógł nam podczas promocji Paczki w Rejonie Paczków i wraz ze swoimi podopiecznymi zadbał o oprawę muzyczną. Pragniemy podziękować panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy, na których zawsze można liczyć przy dostarczaniu prezentów do rodzin.  Kierujemy nasze podziękowania do Państwa Janowczyk, którzy bezinteresownie zapewnili nam  transport paczek do rodzin przez kolejne dni.

Słowa uznania i największe podziękowania należą się gospodarzowi Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji dyrektorowi Radosławowi Napieraczowi, który przyjął nas pod swój dach, był z nami przez trzy dni i wraz ze swoimi pracownikami, zapewnił nam dogodne warunki pracy oraz wsparcie we wszystkich naszych potrzebach logistycznych. Liczymy na współpracę w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, ponieważ to miejsce okazało się wyjątkowo przyjazne, co doceniają wolontariusze i darczyńcy.

Większość rodzin została bardzo hojnie obdarowana,  po przeliczeniu wartości podanych anonimowo przez darczyńców, pomoc dla wszystkich rodzin razem wyniosła ok.95 tys. złotych. W tegorocznej edycji pojawili się naprawdę wspaniali darczyńcy, którzy dołączyli do nas z województwa opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i Wielkopolski. Nie zabrakło też darczyńców z naszej gminy. Były to osoby prywatne, instytucje, szkoły i firmy, które wsparły program Szlachetnej Paczki. Bardzo życzliwie, przychylając się do naszej prośby o wsparcie materialne akcji lub zbiórkę produktów żywnościowych, środków chemicznych i innych rzeczy.

Wierzymy, że liczba darczyńców z naszego terenu, którzy zechcą dołączyć w następnej edycji wzrośnie i uda nam się poszerzyć nasz program o projekt Szlachetna Paczka Seniorów, Lekarzy, Prawników. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszystko, staraliśmy się dać od siebie 100%, każdy był dla nas ważny i kierowaliśmy się mottem programu Szlachetna Paczka: "Wydobywamy z ludzi, to co najpiękniejsze".

 PDFRelacja darczyńcy ze Śląska - Pani Aleksandry.pdf

Tekst i zdjęcia: Lider Rejonu Paczków Agata Syc – Prochera  wraz z wolontariuszami

 

 

Wersja XML