Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III Turniej Mistrzów Ligowych o puchar Burmistrza Gminy Paczków

W niedzielę 4 marca br. w paczkowskiej hali sportowej odbył się już po raz trzeci Turniej Mistrzów Ligowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych o tytuł najlepszej walczyły drużyny, które zwyciężyły w  ligach halowych rozgrywanych w naszym regionie. Jak przystało na mistrzów zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom futsalu, a co najważniejsze każda z rywalizacji obfitowała w wiele ciekawych akcji i była bardzo zacięta.

Tym razem od początku prym wiedli zawodnicy mistrza paczkowskiej ligi halowej drużyny Extreme Tools, zwyciężając po zaciętym inaugurującym pojedynku z mistrzem ligi Kamiennik drużyną FC Góra Kamiennik. Dobrze też zaprezentowała się w swoim pierwszym meczu drużyna FC Pakosławice - mistrz ligi PPN Nysa, rozgrywanej w hali w Pakosławicach. Pokonała drużynę Orła Piława Dolna - wicemistrza ligi z Ząbkowic Śląskich, który wziął udział w turnieju w miejsce nie mogącej w nim uczestniczyć drużyny mistrzowskiej nauczycieli z Ząbkowic Śląskich. Kolejne mecze były bardzo zacięte i kończyły się minimalnymi jednobramkowymi zwycięstwami. Tak też zakończyły się kolejne dwa wygrane mecze paczkowskiej drużyny. W efekcie mistrz paczkowskiej ligi halowej okazał się najlepszą drużyną turnieju. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Pakosławic, a trzecie z Piławy Dolnej.

Turniej był swoistym sprawdzianem poziomu lig halowych rozgrywanych w okolicy Paczkowa, jednak nie do końca wymiernym. Gra w lidze rządzi się trochę innymi prawami niż udział w pojedynczym turnieju i innych też wymaga od drużyn zaangażowania. Poziom drużyn reprezentowany przez poszczególne ligi był wyrównany i dlatego rozgrywki były ciekawe i emocjonujące.

 

 

 

Wersja XML