Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Młody Muzyk Roku 2018” ma paczkowskie korzenie

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na instrumencie klasycznym. Składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Biorą w nim udział laureaci prestiżowych konkursów muzycznych, wybrani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W finale, który odbył się 20 marca wzięło udział 5 finalistów: Marta Chlebicka – flet, Kacper Dworniczak – gitara, Grzegorz Chwaliński – perkusja, Piotr Motyka – akordeon, Maciej Prokopowicz – puzon. Zwycięzcą została Marta Chlebicka, która będzie reprezentować Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

17-letnia Marta Chlebicka jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Beaty Kierzkowskiej. Jej dziadkowie Zofia i Stanisław Chlebiccy od zawsze mieszkają w Paczkowie, natomiast jej tato urodził się w Paczkowie i mieszkał do 22 roku życia.  Pani Marta naukę na flecie rozpoczęła w wieku 7 lat. Uczyła się u takich pedagogów jak: prof. dr hab. Antoni Wierzbiński, prof. Barbara Świątek - Żelazna, dr Agata Igras - Sawicka, prof. zw. dr hab. Elżbieta Gajewska - Gadzina. Umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich m.in. u Łukasza Długosza, Petera-Lukasa Grafa, Maria Caroli, Janosa Balinta, Carlosa Bruneela, Dejana Gavrica. Jest stypendystką programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest laureatką kilkudziesięciu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Koncertowała w wielu prestiżowych salach w Polsce – NOSPR w Katowicach, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim w Warszawie, Zamku Królewskim, jak i za granicą – ODEON THEATRE w Bukareszcie, Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Poza fletem poprzecznym gra również na flecie piccolo, flecie basowym i altowym oraz na fortepianie. Najlepiej czuje się w repertuarze romantycznym i współczesnym. Kocha piesze wędrówki. Najlepiej wypoczywa w polskich górach. Interesuje się modą; cieszą ją spotkania z przyjaciółmi.

Serdecznie gratulujemy pani Marcie oraz trzymamy kciuki za sukces podczas Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

Wersja XML