Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych w ramach projektu „Gimnazjum Marzeń Gminy Paczków”.

Chętni uczniowie klas drugich uczestniczyli w I semestrze w zajęciach warsztatowych z biologii oraz fizyki, obecnie uczęszczają na zajęcia z geografii i matematyki.

W nagrodę za zaangażowanie i systematyczne uczestnictwo w w/w zajęciach dla 81 uczniów, w dniach 04- 06 kwietnia 2018r., zorganizowana została edukacyjna wycieczka do Warszawy. Uczniowie nieodpłatnie skorzystali z atrakcji dydaktycznych stolicy. Pierwszego dnia młodzież z przewodnikiem zwiedzała Ogród Zoologiczny, uczestnicząc w ciekawej lekcji o faunie. Po posiłku uczniowie wzięli udział w rejsie po Wiśle, który dzięki sprzyjającej aurze był szczególnie przyjemny i pozwolił spojrzeć na Warszawę z innej perspektywy. Na brzegu rzeki czekała na nas lekcja geografii i warsztaty przyrodnicze w terenie.

Drugi dzień przyniósł nowe atrakcje związane z pobytem w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie aktywnie zwiedzali wystawy tematyczne z zakresu fizyki, chemii, matematyki, nauk społecznych. Każdy mógł praktycznie wykorzystać i zweryfikować zdobyte w warunkach szkolnych wiadomości i umiejętności.

Trzeciego dnia uczniowie w przepięknych warunkach ogrodów w Wilanowie poznawali tajniki życia zwierząt- głównie ptaków w środowisku miejskim. Do Paczkowa uczniowie wrócili pełni pozytywnych emocji, stolica wywarła na nich wielkie wrażenie.

 

 

Wersja XML