Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwszy Gminny Dzień Seniora i Wnuczka

Gminny Dzień Seniora i Wnuczka zorganizowano w sobotę 28 kwietnia br. na placu przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Seniorzy z gminy Paczków mogli w miłej atmosferze wspólnie spędzić czas. Tegoroczny Gminny Dzień Seniora i Wnuczka został zorganizowany po raz pierwszy przez Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolkę, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji, Klub Seniora, Radę Seniorów, MOFUS Paczków oraz Bibliotekę Publiczną w Paczkowie. W trakcie pikniku obecny był także wicemarszałek Antoni Konopka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie.  Wydarzenie otworzył Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, który poinformował wszystkich, że impreza jest finansowana z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Spotkanie miało przede wszystkim charakter wydarzenia towarzysko – integracyjnego, oprócz tego organizatorzy zorganizowali wiele konkursów dla par Senior-Wnuczek. Młodzieżowe Forum Samorządowe Gminy Paczków przygotowało dwa konkursy, w których szczególnie powodzeniem cieszył się konkurs „Kocham Cię Paczków”. GCSiR sprawdziło umiejętności sprawnościowe oraz kondycję Seniorów i wnuczków w licznych konkurencjach sportowych np. rzut piłką lekarską, skoki na skakance, bieg na czas z przeszkodami, strzelanie z łuku itd. Ponadto Biblioteka Publiczna w Paczkowie przygotowało stoisko z origami, gdzie każdy chętny mógł wykonać piękne róże z kartek papieru. Biblioteka organizowała również zawody sprawnościowe z książką w tle np. układanie piramidy z książek.

Po części sportowej Seniorzy rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy smacznym poczęstunku, nie zabrakło muzyki, o której oprawę zadbał Ośrodek Kultury.  Na scenie wystąpiły dwa zespoły: Dziewiętliczanki i ECHO. Z pewnością na długo ten dzień pozostanie w pamięci naszych Seniorów.

Mamy nadzieję że Gminny Dzień Seniora i Wnuczka zapisze się w kalendarzu naszych lokalnych uroczystości na stałe jako forma motywująca do spotkań i integracji różnych grup społecznych. To też dobra chwila do inspirowania mieszkańców do różnych form aktywności. Taka forma spędzania wolnego czasu nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale również pozwala na integracje wśród ludzi i oderwanie się od codziennych trosk. Zapraszamy jako Urząd Miejski do współpracy, zgłaszania pomysłów i wspólnego działania. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w stworzenie tego wydarzenia i do zobaczenia za rok! 

 

 

Wersja XML