Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka przyrodnicza do Krasiejowa

18 kwietnia 2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Paczkowie uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej  do Juraparku w Krasiejowie. Na wycieczkę pojechali uczniowie, którzy biorą udział w dodatkowych zajęciach przyrodniczych, matematycznych oraz chemicznych w ramach projektu „Szkoły Marzeń w Gminie Paczków” dofinansowanego z RPO WO 2014-2020.

Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów.  Grupa rozpoczęła zwiedzanie od kina 5D. Podczas 8 minutowego seansu został zaprezentowany ekscytujący film pt. „Tajemnicze podziemie” z wieloma efektami specjalnymi. Następnie uczniowie udali się do Oceanarium, do miejsca w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostali przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mogli usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie uczniowie przeżyli chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba a obserwujący podwodny świat uczniowie zostali ochlapani wodą. Następnym etapem naszej wycieczki okazał się Tunelu czasu.

Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądali się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udali się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. W czasie spaceru  mogli podziwiać repliki prehistorycznych stworzeń, o których bardzo szczegółowo opowiadała pani przewodnik. Na trasie ścieżki edukacyjnej oprócz dinozaurów uczniowie zwiedzili  Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Młodzież wróciła z wycieczki z bagażem ogromnych wrażeń i wiedzy.

 

 

 

Wersja XML