Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Udana majówka krwiodawców

W sobotę 26 maja br. w Paczkowie odbył się coroczny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i ich rodzin.  Impreza jak zwykle zorganizowana została w parku zakładowym paczkowskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych.

Pogoda i frekwencja dopisały - na festyn przybyło ponad  90 osób. Swoją obecnością krwiodawców zaszczycili: pan Artur Rolka - Burmistrz Gminy Paczków oraz  pan Mieczysław Fluder - Prezes FAMAD -u. Organizatorzy: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program tego miłego spotkania  w gronie przyjaciół i znajomych. 

Tradycyjnie przeprowadzono zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się  kobiety, mężczyźni i dzieci. Najwięcej punktów  wystrzelali: Łucja Ćwikła, Krzysztof Bakiera i Jakub Jabłoński, zajmując tym samym I miejsca. Puchary za II miejsca otrzymali: Nikola Jach, Czesław Tyc, Michał Kurowski a za III  m.- Teresa  Stopyra, Krzysztof Mielnicki, Kamil Wojda. Dużym powodzeniem cieszyła się też gra w bule, którą rozgrywano w grupach dla dzieci i dorosłych. W tej konkurencji prym wiedli: Karol Fyda i Jan Pajestka. Drugie miejsca zajęły Justyna Ziółkowska  i Ewa Małachowska, a trzecie Wiktoria Fugas i Małgorzata Bzowska. Odbył się również konkurs w rzutach lotkami do tarczy. Medale w tej dyscyplinie otrzymali: Michał Kurowski, Grzegorz Małachowski, Adam Kubisz, Eryk Kudzia, Kacper Gajewski i Kamil Sokołowski. Wszystkim dzieciom wręczono medale oraz upominki za udział w grach i zabawach. Dodatkową atrakcją  był pokaz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Paczkowie. Każdy mógł zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Drużyna  ratownicza  z oddziału gimnazjalnego PSP nr 3 w Paczkowie pod okiem p. Bożeny Burzyńskiej – Instruktora Pierwszej Pomocy  PCK przeprowadziła krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych czekała atrakcja w postaci dmuchanego zamku. Podopiecznym Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych „WIĘŹ” przekazano 2 rowery trójkołowe, które ZOR PCK otrzymał od Fundacji ECO TEXTIL w ramach współpracy przy projekcie „Tekstylia PCK”  (zbiórka tykstyliów do pojemników umieszczonych na terenie miasta i gminy). W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską  i kaszanką z grilla oraz grochówką, napojami i słodyczami. Puchary i medale za  zawody ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie. Pozostałe nagrody oraz poczęstunek  zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej  na działalność  w ramach pożytku publicznego.
Festyn sponsorował również  Prezes FAMAD-u.                                                                                    
Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy. Zapraszamy na kolejny piknik we wrześniu.

Tekst: ZOR PCK Otmuchów

 

 

Wersja XML