Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Druga wycieczka w ramach projektu „Gimnazjum Marzeń w Gminie Paczków”

Dla uczniów realizujących zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w ramach projektu „Gimnazjum Marzeń w Gminie Paczków” – zadanie nr 6 zaplanowano cztery wycieczki, w tym dwie już za nimi.

30 maja 2018 r. uczniowie z oddziałów gimnazjalnych PSP nr 3 w Paczkowie odwiedzili Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Od kilku lat jest to jedna z największych atrakcji Opolszczyzny. Zwiedzanie rozpoczęto od Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Przygoda zaczęła się na futurystycznym promie, który przeniósł uczestników aż 66 milionów lat wstecz, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. o tym jak rozwijała się nasza planeta i jak staliśmy się ludźmi, wszystko dzięki technologii cyfrowej 3D. Następnie w Kinie Emocji Cinema 5D, obejrzeć można było świat dinozaurów, a nawet stać się aktywnymi uczestnikami scen rozgrywających się na ekranie. Sceny były tak realistyczne, że niektórzy próbowali łapać ważkę, albo pomagali małemu dinozaurowi w jego pierwszym locie.

Kolejnym etapem był Tunel Czasu. Na pokładzie Kapsuły Czasu młodzież zwiedziła 300-metrowy tunel. I była to podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata: od Wielkiego Wybuchu poprzez kolejne etapy kształtowania się Ziemi, powstawanie pierwszych galaktyk, Układu Słonecznego, naszej atmosfery i pierwszych form życia. Atrakcja wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologii multimedialnych i 3D. Przewodnik poprowadził uczestników przez ścieżkę edukacyjną na teren wyrobiska, wzdłuż którego rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów, a na dodatek wszystkie naturalnej wielkości. W Pawilonie Paleontologicznym podziwiano największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów. Wykonano mnóstwo zdjęć makietom dinozaurów, słuchano z dużym zainteresowaniem opowieści, oglądano zdjęcia ze słynnych miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.

W Prehistorycznym Oceanarium, gimnazjaliści zobaczyli z bliska, jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Przenieśli się tam w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Takie „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, było dla niektórych przerażające.

 

Wersja XML