Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik „Pasje łączą pokolenia”

    

Marszałek Województwa
Opolskiego

W sobotę 30 czerwca br. nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie podsumowano realizację projektu pn. „Pasje łączą pokolenia”, realizowanego w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. Z dotacji z budżetu Województwa Opolskiego przeznaczono łącznie 100 tysięcy złotych na 9 wydarzeń społeczno – kulturalnych, sportowych i integracyjnych adresowanych do mieszkańców Gminy Paczków, w których realizację zaangażowane zostały stowarzyszenia. Zrealizowano następujące imprezy:

22.04.2018 r. - Zawody spinningowe – turniej miast, impreza o charakterze sportowym, skierowana była do pasjonatów wędkarstwa,

28.04.2018 r.  – Gminny dzień Wnuczka i Senior, wydarzenie towarzysko – integracyjne dla Seniorów i ich Wnuczków, które odbyło się na placu przy Ośrodku kultury i rekreacji w Paczkowie,

26.05.2018 r. – Młodzi Strażacy ochotnicy w służbie starszym druhom, międzypokoleniowy turniej strażacki, który odbył się na obiekcie sportowym w Dziewiętlicach.

02.06.2018 r. – Rodzinne Zawody Wędkarskie, integracyjna impreza plenerowa, promująca wędkarstwo wśród mieszkańców Gminy Paczków.

17.06.2018 r. Rekreacyjny rodzinny rajd rowerowy – „Błękitna wstęga”.

23.06.2018 r. Piłkarski turniej pokoleń.

23.06.2018 r. – Bieg na wieżę ratuszową w centrum Paczkowa.

22-23.06.2018 r. Rok Polski – śladami naszych przodków – Biwak z noclegiem „Obchody kupalnocki” – Noc Świętojańska z lepieniem i wypalaniem garnków ceramicznych.

- Staraliśmy się przez niecały rok zorganizować wydarzenia ukierunkowane dla różnych grup społecznych, które miały rozwijać ich pasje, kreatywność, a dzięki którym można było spędzić miło i zdrowo czas na świeżym powietrzu uprawiając sporty i wszelakie aktywności fizyczne. Imprezy integrowały przede wszystkim mieszkańców naszej gminy, ale i także ościennych miejscowości   - powiedział Artur Rolka Burmistrz Gminy Paczków podczas otwarcia.

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji przeprowadziło konkurencje zarówno sportowe, jak i rekreacyjne. Dzieciom, dorosłym, w rodzinach i indywidualne rozdano wiele nagród. Przez całe popołudnie nieodpłatnie udostępniliśmy dmuchaną zjeżdżalnię. Podczas imprezy Ośrodek Kultury i Rekreacji przeprowadził konkurs plastyczny, dzięki któremu odbył się pokaz umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży. Czas umilił występ zespołów KALIBER oraz ECHO. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniom z terenu gminy Paczków za obecność i dobrą zabawę, w szczególności za emocjonujący pokaz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych wykonany przez jednostki OSP z terenu naszej gminy, czy zawody wędkarskie. Jesteśmy przekonani, że aktywne spędzenie soboty, było  jednocześnie powitaniem tego najpiękniejszego (szczególnie dla dzieci) okresu w roku, czyli wakacji. Piknik integracyjny stworzył szansę zintegrowania mieszkańców w różnym wieku oraz ludności miejscowej i napływowej.

Nie zabrakło również podziękowań, które wręczył Artur Rolka Burmistrz Gminy Paczków, Wiesław Barabasz Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Antoni Konopka Członek Samorządu Województwa Opolskiego dla członków stowarzyszeń w podziękowaniu za aktywność przy organizacji poszczególnych wydarzeń. Statuetki otrzymali: Rada Seniorów, Klub Seniora, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Paczkowie, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Paczkowie, Koło Polskiego Związku Hodowców Gołębi w Paczkowie, Stowarzyszenie Kultury Osób Niepełnosprawnych WIĘŹ, Oddział Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Paczkowie, Stowarzyszenie PEGAZ, Towarzystwo Polsko-Francuskie w Paczkowie, Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków ALTERNA oraz Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Paczkowie.  Piknik rekreacyjny zakończył się zabawą taneczną i pokazem FIRE SHOW.

 

Wersja XML