Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI AEROPIKNIK Balonowy Puchar Polski już za nami!

Tegoroczny VI AEROPIKNIK Balonowy Puchar Polski / O-Polskie Święto Kawki już za nami. Liczne atrakcje, dobra muzyka i piękna choć zmienna pogoda sprawiły, że były to trzy bardzo udane dni. W tym roku program była bardzo bogaty i każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie. Jak co roku, teren Gminy Paczków, stał się stolicą kolorowych lotów baloniarzy, startujących w pucharze Polski.

Pierwsze loty punktowane w ramach Pucharu Polski rozpoczęły się już w przeddzień oficjalnego otwarcia wieczorem w czwartek. Oficjalne otwarcie wydarzenia  miało miejsce w piątek na stadionie miejskim w Paczkowie o godz. 18.30 przez Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolkę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesława Barabasza. Podczas imprezy gościliśmy 5 osobową delegację z Ukrainy miasta Tumacz. 

Do Paczkowa zjechało aż 20 ekip balonowych, niestety w dniu rozpoczęcia zawodów, 27 lipca deszcz pokrzyżował plany organizatorom i sędziowie byli zmuszeni do odwołania startu balonów. Ku uciesze zebranych widzów odbył się krótki pokaz z udziałem dwóch balonów, z których jeden wykonał lot pokazowy.

Ale już w sobotę i niedzielę było słonecznie i ciepło co sprzyjało fantastycznej zabawie całych pokoleń, liczba gości przybyłych na imprezę przerosła oczekiwania wszystkich. Mieszkańcy gminy i okolic mogli już oglądać na niebie lotniczy spektakl, balony startowały o 6.00 i 18.00.

Podczas trwania imprezy honorowe podziękowania od Burmistrza Gminy Paczków otrzymała Firma FAMAD Sp. z o.o. z okazji 150-lecia powstania Fabryki (założonej przez Braci Keslich), pamiątkową statuetkę odebrał Mieczysław Fluder - Prezes FAMAD-u.

Podczas trwania imprezy nie brakowało atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych w tym cieszący się największym zainteresowaniem, lot balonem na uwięzi. Na scenie uczestnicy obchodów mieli okazję podziwiać prezentację zespołów Scenicznych OSP. Ponadto na scenie wystąpiły między innymi zespoły: B-QLL, Camasutra, Kaliber, Flow Up, Sen, Kapela Wujka Idziego. Kulminacyjnym punktem imprezy był występ zespołu Red Lips, który rozbawił publiczność.

W tym dniu nie zabrakło imprez towarzyszących, które trwały od wczesnych godzin porannych, m.in. zawody wędkarskie spławikowo gruntowe o Puchar Burmistrza Gminy Paczków, IV Rajd Nordic Walking Paczków - Kozielno oraz plener malarski „Z Kawką w Tle”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wyjątkowej i spektakularnej imprezy.
Do zobaczenia za rok!

 

 

Wersja XML