Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Bigosik i inne smaki” - Impreza kulinarna w Ujeźdźcu!

Bigosik i inne smaki” pod takim hasłem  4 sierpnia 2018 r. odbyła się impreza kulinarna w Ujeźdźcu.

Organizatorem wydarzenia było sołectwo Ujeździec, dzięki dofinansowaniu z programu UE poprzez LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

To była najbardziej gorąca sobota tego lata, a jednak upał nie przeszkodził mieszkańcom Ujeźdźca i okolic w znakomitej zabawie z potrawami z kapusty w roli głównej. Grillowano kiełbaski. Zachwycano się smakiem upieczonych bochenków chleba w piecu chlebowym,  który został wybudowany pod wiatą, którą podczas wydarzenia oddano do użytku. Pierwszego wypieku dokonał Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Opolskiego Antonim Konopką.

Tego dnia obchodzono również 50 - lecie istnienia Ludowego Zespołu Sportowego AGRO CHMIEL Ujeździec, Burmistrz Gminy Paczków podziękował działaczom klubu za zaangażowanie w działalność sportową na rzecz społeczności lokalnej i przekazał symboliczną statuetkę z dedykacją.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja pod nazwą: „Bigosik i inne smaki” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania  19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

 

 

Wersja XML