Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Targi Rzemiosła Tradycyjnego 2018 – zobacz galerię zdjęć!

W sobotę 18 sierpnia 2018 roku na Plantach Miejskich w Paczkowie, przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej odbyły się Targi Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego związane z bartnictwem i pszczelarstwem.

Imprezą towarzyszącą targów był Piknik „Subregion Środkowy - wysportowany i zdrowy! Program zdrowotny przeciwdziałający nadwadze, otyłości oraz cukrzycy wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat oraz dorosłych pomiędzy 45-65 rokiem życia.”  Organizatorem wydarzenia była Diabetica Sp. z o. o. z Nysy.  Wydarzenie przewidywało wiele bezpłatnych atrakcje dla wszystkich takich jak: dmuchańce, koło fortuny, gry i zabawy sportowe z nagrodami. Pod okiem dietetyka każdy mógł stworzyć zdrowe danie używając gotowych produktów, a jednocześnie poznać zawartość poszczególnych artykułów, a także  zasady prawidłowego odżywania. Ponadto skorzystać można było ze stoiska, na których pielęgniarka sprawdzała poziom cukru czy ciśnienia. Obecni byli również  fizjoterapeuci, którzy prowadzili porady dot. prawidłowej postawy ciała itd.

Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wiesław Barabasz rozpoczął imprezę przywitaniem wszystkich zebranych gości i wystawców uczestniczących w targach. Na stoiskach królowały miody i produkty pszczelarskie. Największą uwagę uczestników przyciągało stoisko Koła Pszczelarzy z Paczkowa, którzy zaprezentowali pokazowy ul oraz dawne przyrządy służące do produkcji miodu. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy zakupić można było ozdoby z brzozy, drewna, rękodzieło, w tym produkty z decoupage, gipsu oraz wiele innych rozmaitości. Dla dzieci i młodzieży przewidziano gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami przygotowane przez Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie, a także zabawy plastyczne dla najmłodszych. Targi umiliły występy lokalnych zespołów: Dziewiętliczanki, Soliści Studia Voices oraz ALE BABKI PLUS z Kamienicy.

Dziękujemy wszystkim wystawcą za uczestnictwo w Targach Rzemiosła Tradycyjnego Pogranicza Paczkowsko-Javornickiego i zapraszamy za rok!

 

 

Wersja XML