Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych!

Przed nami 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W związku z przewidywanym wzmożeniem ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza komunalnego, przy ulicy Jana Pawła II tradycyjnie nastąpią istotne zmiany organizacyjne.

W tym okresie natężenie ruchu pojazdów i pieszych w okolicach naszego cmentarza wyraźnie się zwiększa, dlatego konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie dojazdu do paczkowskiej nekropolii, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków komunikacyjnego bezpieczeństwa.

Założenia realizowane są od 31 października i obowiązywać będą do 2 listopada. W tych dniach służby mundurowe szczególną uwagę zwrócą na utrzymanie porządku ruchu, prawidłowości parkowania oraz bezpieczeństwa osób odwiedzających groby swoich bliskich. Wzmożone patrole i działania straży miejskiej oraz policji mają też za zadanie jak najskuteczniejsze ograniczenie kradzieży zniczy z nagrobków, a także toreb i innych przedmiotów należących do uczestników Dnia Wszystkich Świętych.

Jak zwykle przed wejściem na cmentarz komunalny w Paczkowie sprzedawane będą znicze i kwiaty, dlatego parkowanie w bezpośredniej bliskości głównego wejścia na cmentarz będzie zakazane. Zarząd Dróg Wojewódzkich wprowadził już całkowity zakaz parkowania wzdłuż cmentarza przy ulicy Jana Pawła II, na całej długości parkowej alejki, do której przylega cmentarz.

Parkingi dla odwiedzających paczkowski cmentarz zostaną zaaranżowane na parkingu Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji (naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz) oraz na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 2 (wjazd przez bramę od strony ulicy Jana Pawła II, obok wjazdu na teren parkingu GCSiR), gdzie miejsca parkingowe wyznaczone zostaną za pomocą taśmy drogowej. Parkingi będą czynne w godzinach od 07:00 do 22:00.

Biorąc pod uwagę ograniczoną pojemność wyznaczonych lokalizacji, w miarę możliwości, prosimy o jak największą rotację parkujących tam samochodów - nie zostawiajmy swoich pojazdów na dłużej niż to konieczne. Apelujemy również o wzmożoną uwagę i dostosowanie się do tymczasowych oznaczeń na drogach.

 

Wersja XML