Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Paczkowska Dycha pobiegła po raz kolejny!

Dnia 21 października odbyła się już 3. edycja „Paczkowskiej Dychy” organizowana przez stowarzyszenie „Trójka dzieciom”.

W kolejnej już odsłonie popularnego biegu wzięło udział aż 259 osób lubiących ruch na świeżym powietrzu, którego w naszym rejonie nie brakuje. Mimo tego, że w dniu biegu pogoda nas nie rozpieszczała, biegaczom nie przeszkadzało to w uzyskaniu dobrych czasów, a nawet pobiciu rekordu trasy.

Jeśli chodzi o mieszkańców gminy Paczków, najlepiej wśród kobiet zaprezentowała się Violetta Pawlus, która naszą „dychę” pokonała w 45:56, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Grzegorz Kogus uzyskujący czas 41:48.

Nagrody dla zwycięzców wręczali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie, pani Urszula Marszałek, prezes stowarzyszenia „Trójka Dzieciom”, pan Piotr Wach oraz Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka.

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła przekazał dla najlepszych biegaczek i biegaczy z Opolszczyzny nagrody rzeczowe, a zdobyli je odpowiednio:
Wśród kobiet:
1. Sylwia Pietorczuk
2. Alicja Wiek – Rzezacz
3. Violetta Pawlus
Pośród mężczyzn:
1. Sebastian Leśniak
2. Przemysław Marciniak
3. Marek Śliwa


Nagród i niespodzianek było bardzo wiele, a to oznacza, że do rozlosowania spośród wszystkich uczestników biegu był także zegarek firmy Garmin ufundowany przez firmę Grundfos. Ta sama firma ufundowała także nagrody pieniężne dla Najlepszego Polaka i Polki w wysokości 750zł jedna, a dodatkowo dla zwycięzców wśród obu płci pobijających dotychczasowy rekord trasy przysługiwało 250zł dodatkowego uposażenia.

Cały dzień zawodów odbył się bez większych przeszkód. Wszystkim biegającym tego dnia udzielał się bardzo dobry humor, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy.  W imieniu organizatorów – Stowarzyszenie „Trójka Dzieciom”  dziękujemy za liczne przybycie i uczestnictwo w III biegu „Paczkowska Dycha”, i bardzo gorąco zapraszamy do śledzenia informacji na temat kolejnej edycji biegu.
 

 

Wersja XML