Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018


15 grudnia br. w świeżo wyremontowanej części rynku odbył się kolejny już piąty Jarmark Bożonarodzeniowy.

Od 9 rano na odwiedzających czekało 29 stoisk z rękodziełem czy świątecznymi przysmakami.  Dla paczkowian Koło PZW Paczków przygotowało cały repertuar potraw z karpia w formie degustacji, a podawany był jako smażony, w galarecie, duszony z warzywami czy w formie pasty rybnej. Na jednym ze stoisk można było zakupić zupę marchewkową przygotowaną przez Mateusza Klukowskiego wraz z jego przyjaciółmi, ze sprzedaży której dochód przeznaczony został na cele charytatywne. W jarmarku wzięły udział szkoły: ZSP Trzeboszowice, ZSP Kamienica, PSP nr 2 w Paczkowie, PSP nr 3 w Paczkowie, Zespół Szkół, przedszkola: PP nr 1, PP nr 2, PP nr 3 w Paczkowie, szkoła stowarzyszeniowa z Dziewiętlic, świetlice wiejskie i środowiskowe, sołectwa, stowarzyszenie WIĘŹ, OSP Ujeździec oraz prywatni przedsiębiorcy.

W tle świątecznych zakupów i uczestnictwa w Jarmarku Bożonarodzeniowym przygrywały kolędy wspólnie śpiewane przez wokalistów OKiR, zespoły śpiewacze Echo, Dziewiętliczanki, Ale Babki Plus czy mieszkańców naszej gminy. Dla najmłodszych przygotowano konkurs pt. „Mikołajki z Wędką” oraz materiały do stworzenia świątecznego, choinkowego łańcucha, którym dzieci razem z Arturem Rolką – Burmistrzem Gminy Paczków i Wiesławem Barabaszem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Paczkowie udekorowały naszą piękną choinkę.

Burmistrz osobiście wręczał podziękowania każdemu z wystawców za wspólne promowanie Jarmarków Bożonarodzeniowych w Paczkowie, zapraszając na kolejny, tym razem Wielkanocny. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska wraz z OSP Dziewiętlice, za co im serdecznie dziękujemy.
 

 

 

Wersja XML