Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Paczkowa

Już 6 stycznia przez ulice Paczkowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzą paczkowian pod kościół pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, gdzie przygotowana zostanie żywa szopka oraz odbędzie się wspólne kolędowanie.

Orszak Trzech Króli odbędzie się w dniu święta, czyli 6 stycznia. Ruszy około godz. 13:30 z trzech miejsc, czyli ul. Wojska Polskiego, 1 Maja oraz ulicy Kołłątaja. Pochody połączą się pod Kościółem pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Paczkowie. Trzy nitki orszaku są oznaczone kolorami, które symbolizują konkretne kontynenty:

- kolor zielony reprezentuje Azję i króla Melchiora, który składa w ofierze kadzidło; orszak ruszy z ulicy Wojska Polskiego obok Szkoły Podstawowej Nr 2, a także przejdzie ul. Wojska Polskiego parkiem pod Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

- kolor niebieski reprezentuje Afrykę i króla Baltazara, który ofiarowuje mirrę; z ulicy 1 Maja obok Szkoły Podstawowej Nr 3 orszak przejdzie również parkiem pod Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

- kolor czerwony reprezentuje Europę i króla Kacpra ofiarowującego – złoto; z ulicy Kołłątaja obok Zespołu Szkół orszak przejdzie pod Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.  

I Ty możesz dołączyć do Orszaku Trzech Króli, który tworzą wszyscy, którzy przyjdą 6 stycznia 2019 r. pokłonić się Jezusowi. Tego dnia każdy może założyć koronę i podążać za gwiazdą do Stajenki. Wszystkie trzy Orszaki spotykają się pod Kościołem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Staszica. Z tego miejsca połączone Orszaki przejdą ulicą Emilii Plater – Rynek pod Kościół pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, gdzie przy żywej szopce odbędzie się wspólne kolędowanie.

Rodzice mogą dzieci przebrać w stroje aniołka, pasterza, króla oraz innych postaci z jasełek. Muzykanci weźcie instrumenty i dołączcie do Orszaków.

Informujemy, że zostaną zorganizowane dojazdy z sołectw do Paczkowa w związku z organizowaną uroczystością Orszaku Trzech Króli, o czym poinformujemy w najbliższym czasie.  Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

 

 

Wersja XML