Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI!

13 stycznia 2019 r., około 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

W tym roku WOŚP zbierała  pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. W naszym mieście jak co roku nie zabrakło wolontariuszy.

Akcję zbiórki w Paczkowie koordynował Pan Bartosz Pater we współpracy z Ośrodkiem Kultury. Tradycyjnie w czasie trwania paczkowskiej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się koncert, podczas którego zaprezentowali się: zespoły śpiewacze Echo i Dziewiętliczanki, wokaliści i instrumentaliści z OKiR oraz zespoły HUE i KALIBER. Łączna suma zebranych pieniędzy przez nasz sztab to 24.773,00 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie i dobre serce!

Tekst: OKiR Paczków

 

 

Wersja XML