Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ferie w Gminie Paczków

Od 28 stycznia nasze pociechy cieszyły się czasem ferii. W Paczkowie z tej okazji prowadzone były różne zajęcia i zabawy skierowane do najmłodszych.

Oprócz zajęć w Paczkowskim Domu Plastyka, gdzie odbywały się warsztaty z  kredką i pędzlem oraz gliniarstwa nasze urwisy bawiły się Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji oraz Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie. W hali sportowej organizowane były turnieje i treningi różnych dyscyplin sportowych zwieńczone turniejem Klubowych Drużyn Piłkarskich „Skrzatów”, organizowany przez nowo powstałą Akademię Piłkarską – Krasnal – z Trzeboszowic.

W OKiR przygotowane zostały Warsztaty Fotograficzne dla Młodzieży wraz z Royal Patio Photography Mateusza Klukowskiego, Zumba dla dzieci i rodziców czy spektakl teatralny „Skrzydlaty Odlot”.  Ponadto odbyło się spotkanie z policusiem pt. „Policuś Radzi”, „Ferie z wędką” organizowane przez Paczkowskie koło PZW, a momentem wieńczącym ferie w gminie był „Pierniczkowy bal karnawałowy z Ruphertem i Rico.

Sporo atrakcji dla najmłodszych przygotowała także Biblioteka Publiczna w Paczkowie. Ferie w niej i podległych jej filiach w Dziewiętlicach, Kamienicy i Trzeboszowicach miały na celu integrację oraz uaktywnienie dzieci w różnych obszarach działania. Uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wybierać i kreować formy spędzania czasu,  zaproponowane w programie ramowym.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, czytali książki, przygotowywali inscenizacje teatralne, a także słuchali baśni, które czytali zaproszeni goście. Uczestnicy mogli wykazać się m.in. znajomością różnych powiedzeń oraz spostrzegawczością podczas gier w kalambury, szachy oraz różne planszówki. Starsze dzieci popisywały się grą aktorską, pantomimą i śpiewem. Młodzi uczestnicy okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace, które można podziwiać w Bibliotece. Ferie zimowe w Bibliotece należy zaliczyć do bardzo udanych, o czym świadczy duża frekwencja. Koncepcja spędzania ich w towarzystwie książki okazała się słuszna i zaowocowała nowymi czytelnikami. Ferie się skończyły ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Do zobaczenia!!

Niżej kilka zdjęć z ferii zimowych w Gminie:
 

 
 

 

Wersja XML