Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strona główna

 • Nowy rozkład jazdy BUS „RYCERZ”

  Brak opisu obrazka
  Dnia 18 maja BUS „RYCERZ” wrócił na trasę Paczków- Kłodzko, Paczków- Wrocław. Trasa Paczków- Gościce została zlikwidowana.
  Data publikacji: 28-05-2020 13:05
 • Przerwa w dostawie wody 28 maja

  Brak opisu obrazka
  W dniu 28 maja 2020 roku w godzinach wieczornych tj. ok. 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Paczków, Kamienica, Unikowice, Gościce, Lisie Kąty.
  Data publikacji: 28-05-2020 12:25
 • Trwa nabór na III turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych

  Brak opisu obrazka
  Zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej! Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej.  
  Data publikacji: 27-05-2020 13:40
 • Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej

  Brak opisu obrazka
  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brzegu prowadzi nabór do 171 batalionu lekkiej piechoty w Brzegu.
  Data publikacji: 27-05-2020 07:44
 • Rusza program LIFE!

  Brak opisu obrazka
  Samorząd województwa opolskiego, jako jedyna instytucja w kraju, złożył w lutym br. wart ponad 10 mln złotych wniosek do Komisji Europejskiej. Dzięki niemu, na terenie województwa będzie można wdrożyć spójny system zarządzania jakością powietrza. Partnerem w programie będzie Politechnika Opolska, przystąpiły do niego także 42 gminy województwa opolskiego między innymi: Opole, Brzeg, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrodzień, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Jemielnica, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Korfantów, Krapkowice, Komprachcice, Lewin Brzeski, Lubsza, Łubniany, Namysłów,  Niemodlin, Nysa, Olesno, Olszanka, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Pokój, Praszka, Prószków, Prudnik, Radłów, Rudniki, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Tarnów Opolski, Turawa, Walce, Zawadzkie, Zdzieszowice i Zębowice. Samorządy wraz z naukowcami z Politechniki Opolskiej i urzędem marszałkowskim będą realizować projekt, zapewniający lepsze zarządzanie jakością powietrza w regionie.  To działania skupione wokół edukacji, budowania świadomości, przygotowania specjalistów, uzupełniające projekty infrastrukturalne. Politechnika wykształci kadry dla każdej gminy, a urząd marszałkowski stworzy m.in. platformę współpracy  i jednolity system informacyjny wspierający, realizację programu ochrony powietrza w regionie. Każdy mieszkaniec gminy będzie wiedział, że może skorzystać z wiedzy specjalisty, który podpowie i zaproponuje rozwiązania związane z wymianą źródeł ciepła. Specjaliści sprawdzą czy np. wystarczy ocieplić budynek, jaki piec zastosować. Każda gmina wytypuje jedną osobę, która zostanie wykształcona przez naukowców z Politechniki Opolskiej.  
  Data publikacji: 26-05-2020 11:07
 • PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE

  Brak opisu obrazka
  Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
  Data publikacji: 21-05-2020 12:21
 • Paczków-Javornik miasta partnerskie

  Brak opisu obrazka
  Paczków i Javornik to przygraniczne miasta, które łączy wielka, niezwykle bogata oraz ciekawa historia. Miasta sąsiadują ze sobą w odległości ok. 8km, mają bardzo podobny charakter oraz przebieg historii swojego rozwoju pełnego wzlotów i upadków. Dziedzictwo kulturowe będące spuścizną wspólnej historii stanowi duży potencjał w zakresie rozwoju turystyki. Ponadto miasta organizują różne, ciekawe wydarzenia kulturalne w celu promocji swoich gmin. Dzisiaj tj. 20 maja 2020 r. mija 5 lat od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Javorník a Gminą Paczków. Przez ostatni okres udało nam się wspólnie zrealizować kilka projektów między innymi: Wirtualne Oko Kultury Pogranicza, Targi Rzemiosła Tradycyjnego,  Ścieżkę informacyjną „Śladami św. Jana Nepomucena po paczkowsko-javornickim pograniczu", oraz największy projekt Paczków i Javornik. Dwa miasta jedna historia. Dziękujemy za dotychczasową i owocną współpracę międzynarodową, za krzewienie przyjaźni między narodami. W związku z kończącym się okresem porozumienia liczymy, że już niebawem podpiszemy nowe porozumienie na kolejne lata współpracy, dzięki któremu będziemy mogli podejmować wiele ciekawych wyzwań.
  Data publikacji: 20-05-2020 12:17
 • Biblioteka Miejska w Paczkowie oraz filie biblioteczne ponownie otwarte!

  Brak opisu obrazka
  Informujemy, że od w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020r. została wznowiona działalność bibliotek publicznych w mieście i gminie Paczków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników i pracowników obowiązywać będzie wiele obostrzeń:
  Data publikacji: 20-05-2020 11:25
 • Informacja dotycząca zajęć opiekuńczo –wychowawczych w klasach I-III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Paczków

  Brak opisu obrazka
  W związku z decyzją MEN umożliwiającą otwarcie szkół podstawowych dla klas I-III  na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze informuję, że po rozpoznaniu sytuacji wśród rodziców i opiekunów uczniów przez dyrektorów szkół, chęć udziału uczniów w tych zajęciach zgłosiło tylko 24 rodziców z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Paczków.
  Data publikacji: 20-05-2020 10:44
Wersja XML