Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strona główna

 • PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE

  Brak opisu obrazka
  Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
  Data publikacji: 21-05-2020 12:21
 • Paczków-Javornik miasta partnerskie

  Brak opisu obrazka
  Paczków i Javornik to przygraniczne miasta, które łączy wielka, niezwykle bogata oraz ciekawa historia. Miasta sąsiadują ze sobą w odległości ok. 8km, mają bardzo podobny charakter oraz przebieg historii swojego rozwoju pełnego wzlotów i upadków. Dziedzictwo kulturowe będące spuścizną wspólnej historii stanowi duży potencjał w zakresie rozwoju turystyki. Ponadto miasta organizują różne, ciekawe wydarzenia kulturalne w celu promocji swoich gmin. Dzisiaj tj. 20 maja 2020 r. mija 5 lat od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Javorník a Gminą Paczków. Przez ostatni okres udało nam się wspólnie zrealizować kilka projektów między innymi: Wirtualne Oko Kultury Pogranicza, Targi Rzemiosła Tradycyjnego,  Ścieżkę informacyjną „Śladami św. Jana Nepomucena po paczkowsko-javornickim pograniczu", oraz największy projekt Paczków i Javornik. Dwa miasta jedna historia. Dziękujemy za dotychczasową i owocną współpracę międzynarodową, za krzewienie przyjaźni między narodami. W związku z kończącym się okresem porozumienia liczymy, że już niebawem podpiszemy nowe porozumienie na kolejne lata współpracy, dzięki któremu będziemy mogli podejmować wiele ciekawych wyzwań.
  Data publikacji: 20-05-2020 12:17
 • Biblioteka Miejska w Paczkowie oraz filie biblioteczne ponownie otwarte!

  Brak opisu obrazka
  Informujemy, że od w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020r. została wznowiona działalność bibliotek publicznych w mieście i gminie Paczków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników i pracowników obowiązywać będzie wiele obostrzeń:
  Data publikacji: 20-05-2020 11:25
 • Informacja dotycząca zajęć opiekuńczo –wychowawczych w klasach I-III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Paczków

  Brak opisu obrazka
  W związku z decyzją MEN umożliwiającą otwarcie szkół podstawowych dla klas I-III  na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze informuję, że po rozpoznaniu sytuacji wśród rodziców i opiekunów uczniów przez dyrektorów szkół, chęć udziału uczniów w tych zajęciach zgłosiło tylko 24 rodziców z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Paczków.
  Data publikacji: 20-05-2020 10:44
 • Informacja dotyczącą żłobka i przedszkoli publicznych na terenie Gminy Paczków

  Brak opisu obrazka
  W związku z obostrzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi między innymi ograniczonej liczby dzieci, które mogą przebywać na terenie danej placówki oraz  z nadal utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa COVID-19, po wspólnych ustaleniach z Dyrektorami placówek, Burmistrz Gminy Paczków podjął decyzję o dalszym zamknięciu żłobka i przedszkoli do 07.06.2020 r.
  Data publikacji: 20-05-2020 10:36
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy.
  Data publikacji: 19-05-2020 08:49
 • 18 maja setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły

  Brak opisu obrazka
  Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, papież urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.
  Data publikacji: 18-05-2020 13:28
 • Kolejne maseczki dla Gminy Paczków!

  Brak opisu obrazka
  W dobie zagrożenia epidemiologicznego maseczki są na wagę złota. W tym tygodniu do Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie zostało przekazanych 350 maseczek ochronnych. Maseczki zostały przekazane przez prywatne osoby Panią Renatę Kłoszewską oraz Panią Renatę Wieteską z Łowicza.   Wartość ich pracy nie sposób wycenić, gdyż ich wysiłek i poświęcenie jest bezcenne! Dlatego serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. To świadczy o wielkim sercu ludzi dobrej woli!
  Data publikacji: 18-05-2020 13:10
 • Gmina Paczków wśród 4 proc. Gmin, które wsparło przedsiębiorców!

  Brak opisu obrazka
  Tylko 4 proc. rad gmin w Polsce podjęło uchwały zwalniające przedsiębiorców z powodu COVID-19 z części tegorocznego podatku od nieruchomości.  Wśród tych Gmin znalazła się Gmina Paczków.
  Data publikacji: 18-05-2020 11:35
Wersja XML