Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strona główna

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, zamiany, dzierżawy i najmu

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych  do zbycia, zamiany, dzierżawy i najmu.
  Data publikacji: 01-12-2020 08:05
 • UWAGA! Policja ostrzega przed metodą na policjanta!

  Brak opisu obrazka
  Na terenie województwa opolskiego pojawiła się znów grupa przestępcza wykorzystująca metodę wyłudzania pieniędzy na policjanta. Policja apeluje o ostrożność, oszuści bywają bardzo przekonujący. Dlatego, nie wolno dać się ponieść emocjom! W przypadku podejrzeń, bez wahania można dzwonić na policję (997 lub 112). Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o powiadomienie bliskich osób starszych o zagrożeniach.
  Data publikacji: 30-11-2020 13:58
 • Gmina Paczków Laureatem konkursu „Samorząd dla dziedzictwa”

  Brak opisu obrazka
  Gmina Paczków została Laureatem w konkursie „Samorząd dla Dziedzictwa”. Jest to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Celem Konkursu jest promocja i upowszechnianie najlepszych wzorców w zakresie opracowywania i wdrażania gminnego programu opieki nad zabytkami. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. W tym roku do udziału zgłosiło się 26 gmin. Spośród nominowanych to właśnie Gmina Paczków została najwyżej oceniona! Jury wyróżniło Gminę Paczków w kategorii gmin miejsko-wiejskich i wiejskich między innymi za: rozmaitość i wieloaspektowość działań związanych z dziedzictwem kulturowym, planowanych i konsekwentnie wdrażanych przez samorząd lokalny w ramach programu ochrony zabytków, w tym działań o charakterze dokumentacyjnym, konserwatorsko-budowlanym, promocyjnym, edukacyjnym i integracyjnym kompleksowy program ochrony zabytków dobrze powiązany z innymi dokumentami strategicznymi i wizją zagospodarowania przestrzennego gminy oraz rozwoju turystyki na jej terenie, czytelne przełożenie priorytetów programu ochrony zabytków na konkretne zadania wymienione w jego ramach.   Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemię koronawirusa, planowana uroczysta ceremonia wręczenia nagród, z udziałem Pani dr hab. Prof. IH PAN Magdaleny Gawin Podsekretarz Stanu  w MKiDN, Generalnego Konserwatora Zabytków, która miała odbyć się w Muzeum Zamku w Łańcucie, została przełożona na przyszły rok.   Dziękujemy członkom komisji konkursowej za docenienie naszych działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego.   Zadania, które zostały zrealizowane i przedstawione w ramach konkursu.
  Data publikacji: 26-11-2020 08:34
 • Pomoc osobom niesamodzielnym

  Brak opisu obrazka
  Działania w czasie trwania epidemii wirusa COVID-19 w zakresie dożywiania osób niesamodzielnych i usługa marszałkowskiego kuriera społecznego.  
  Data publikacji: 25-11-2020 16:15
 • Zakaz dokarmiania zwierząt!

  Brak opisu obrazka
  Dokarmianie dziko żyjących zwierząt prowadzi do zmiany ich zachowań, co w konsekwencji może być niebezpieczne dla człowieka. Zwierzęta zwabione darmowym posiłkiem, przestają samodzielnie go zdobywać co skutkuje zwiększoną ilością gryzoni i szkodliwych owadów w naszym otoczeniu. Zepsuta żywność natomiast powoduje zatrucia i jest pożywką dla szkodników. Obserwujemy także zwiększoną ilość dzikiej zwierzyny w pobliżu terenów zurbanizowanych, ponieważ opuściły one swoje naturalne środowisko. Przypominamy o zakazie wyrzucania jedzenia z okien oraz wykładania go w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny. Jak czytamy w artykule 145 Kodeksu Wykroczeń "kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsce publiczne, a szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany". Na terenach zabudowanych nigdy nie należy dokarmiać ssaków. Dokarmianie dzikich zwierząt wcześniej czy później obróci się przeciwko nam. Zwierzęta szybko wyzbywają się lęku przed człowiekiem, dopominaniem o pokarm i stają się przyczyną nieraz bardzo poważnych konfliktów z ludźmi.
  Data publikacji: 24-11-2020 12:55
 • Działka na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił III przetarg ustny ograniczony na zbycie nieruchomości położonej w Ujeźdźcu
  Data publikacji:
 • Działka na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił I przetarg nieograniczony na zbycie nieruchomości położonej w Unikowicach
  Data publikacji:
 • Efekty realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019

  Brak opisu obrazka
  Gmina Paczków z terenu województwa opolskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach  realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2019 – wrzesień 2020. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, sok jabłkowy, powidła śliwkowe); skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane), mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający), mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju), cukier (cukier biały), tłuszcze (olej rzepakowy), dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym). Pomoc żywnościowa trafiła do 492 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa opolskiego w tym z Gminy Paczków. Osoby te zostały zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Paczkowie w oparciu o kryteria dochodowe. Wydaliśmy osobom potrzebującym:  28,2585 ton żywności; 2952 paczki żywnościowe; W ramach Podprogramu 2019 dla 26 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  1 warsztat edukacyjny w ramach działań towarzyszących: żywieniowo dietetycznych – 1 spotkanie dla 26 uczestników  
  Data publikacji: 16-11-2020 14:31
 • Obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Paczkowie

  Brak opisu obrazka
  W środę, 11 listopada 2020 r. Paczków uczcił ważną datę dla wszystkich Polaków i osób związanych z naszym krajem - 102. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowy przebieg ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Paczkowskie obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się o godz. 10:00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Ewangelisty, celebrowaną przez księdza proboszcza Leszka Machulaka. Po Mszy świętej Burmistrz Gminy Paczków wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej z delegacją samorządowców złożyli pod Pomnikiem Orła Białego w Paczkowie urnę z ziemią z cmentarza żołnierzy Polskich w Radzyminie poległych podczas Bitwy warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą w 1920 r. Następnie udali się by złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Pomnik Ofiar Katynia na ul. Staszica oraz  pod Pomnik Armii Krajowej przy ul. Kołłątaja.
  Data publikacji: 12-11-2020 12:27
Wersja XML