Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strona główna

 • Nowy samochód do odbioru i transportu odpadów komunalnych dla ZUK

  Brak opisu obrazka
  Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Paczkowie zakupił fabrycznie nowy pojazd specjalistyczny do wywozu odpadów komunalnych Mark Scania z zabudowa bezpylną jednokomorową z urządzeniem załadowczym o pojemności 16 m3., który pozwoli na sprawniejszy wywóz i zagospodarowanie odpadów na terenie Gminy Paczków, a tym samym przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez spółkę.                            Ogólna wartość zakupu to 829 462,80 zł. 95% kwoty netto zakupu tj. 640 642,00 zł zostało sfinansowane z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.  Wkład własny spółki to kwota 33.718,00 zł. Pozostałe 155.102,80 zł to podatek VAT. W przypadku terminowych spłat rat pożyczki 5% zostanie umorzone. W dniu 29 czerwca Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wraz z Prezes ZUK-u Sp. z o.o. Panią Joanną Zielińską przejechali rundę honorową wokół Rynku, testując nowy sprzęt.  
  Data publikacji: 01-07-2022 08:37
 • Uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”

  Brak opisu obrazka
  W dniu 29 czerwca 2022 r. w paczkowskim Ratuszu odbyła się wyjątkowa uroczystość Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wręczył medale za długoletnie pożycie parom, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat w związku małżeńskim.  
  Data publikacji: 30-06-2022 10:52
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy.

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy.
  Data publikacji:
 • Gmina Paczków nadal pomaga Ukrainie

  Brak opisu obrazka
  W ubiegłym tygodniu po raz kolejny, wyruszyła pomoc humanitarna z Paczkowa na Ukrainę. Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wraz z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Panem Marcinem Szaleńcem oraz  Panem Robertem Burzyńskim pracownikiem Urzędu Miejskiego  udali się z wizytą do naszych partnerów, aby okazać im należyte wsparcie. Przedstawiciele Gminy zawieźli do Tłumacza najpotrzebniejsze artykuły i spotkali się z tamtejszymi władzami samorządowymi. Dostarczyli 1,6 tony żywności, która zostanie rozdzielona dla 1500 uchodźców z Ukrainy wschodniej oraz do szpitala gdzie min. leczeni są ranni żołnierze. Szczególne podziękowania należą się  darczyńcom, dzięki którym zakupiona została żywność mianowicie firmie Wienerberger Paczków, Famad Paczków, Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w Paczkowie oraz braciom Mydlarz z Kamienicy. Na Ukrainie w dalszym ciągu są olbrzymie potrzeby związane zarówno z pomocą żywnościową oraz medyczną dla ludności cywilnej uciekającej przed działaniami wojennymi. Potrzebne są również  środki higieny osobistej oraz środku czystości . Wierzymy,  że taka pomoc tam na Ukrainie, złagodzi dramatyczne skutki wojny oraz przybliży do jej zakończenia. Mimo trudnych czasów, które nastały wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, Gmina Paczków wraz z miastem Tłumaczem pozostają w stosunkach partnerskich i wspierają się wzajemnie. Mieszkańcy Miasta Tłumacz są wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie.  
  Data publikacji: 29-06-2022 07:38
 • Zawody sportowo pożarnicze w Gminie Paczków

  Brak opisu obrazka
  25 czerwca 2022 r. rozegrano  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z Gminy Paczków. Wydarzenie przygotowane przez strażaków odbyło się na boisku sportowym w Dziewiętlicach W uroczystym rozpoczęciu zawodów udział wzięli: Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wiesław Barabasz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie  bryg. mgr inż. Pan Paweł Gotkowski oraz Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka. W rywalizacji wzięło udział sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Paczków: Kamienica, Stary Paczków, Wilamowa, Gościce, Dziewiętlice, Ujeździec. W konkurencjach brały udział zarówno drużyny męskie, jak i kobiece.  Zawody zaczęły się od musztry, potem przyszedł nas na zmagania pożarnicze, czyli sztafetę pożarniczą i ćwiczenie bojowe. Poziom zawodów był bardzo wysoki a walka między drużynami zacięta. W kategorii seniorzy pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Kamienica, drugie miejsce wywalczyła drużyna – OSP Gościce, na trzecim miejscu  uplasowało się – OSP Stary Paczków.  Kolejne lokaty zajęły zespoły OSP Ujeździec , OSP Wilamowa oraz OSP Dziewiętlice. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęło OSP Gościce, drugie miejsce OSP Dziewiętlice. W kategorii dziewcząt 12-15 lat pierwsze miejsce OSP Gościce, drugie OSP Kamienica, trzecie miejsce OSP Dziewiętlice. W kategorii chłopców 12-15 lat pierwsze miejsce OSP Gościce, drugie OSP Stary Paczków, trzecie OSP Kamienica i na czwartym OSP Dziewiętlice.  W klasyfikacji generalnej Puchar Prezesa Zarządu Gminnego OSP wywalczyła jednostka z OSP Gościce. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych. Nagrody w imieniu samorządu Gminy Paczków wręczali Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie – Wiesław Barabasz, Komendant Gminny Związku OSP RP – Andrzej Kołodziej. Zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania bojowego i kondycyjnego oraz zaangażowania strażaków z poszczególnych jednostek OSP. Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy, komisji sędziowskiej oraz strażakom i wszystkim mieszkańcom za udział w zawodach.                                                                                                                                                                     
  Data publikacji: 28-06-2022 14:12
 • Powitanie lata w Gminie Paczków

  Brak opisu obrazka
  W dniu 24 czerwca 2022 r. na placu rekreacyjnym przy ul. Miraszewskiego odbyła się impreza na „Powitanie Lata”, którego najważniejszymi odbiorcami były dzieci. Główną atrakcją imprezy było Holi - Święto Kolorów. Magia tej zabawy, polega na obrzucaniu się kolorowymi proszkami. Pod sceną, na której grał DJ zebrali się uczestnicy imprezy „uzbrojeni” w kolorowe proszki. Przy dźwiękach hitów muzycznych wszyscy zebrani  wyrzucili proszki w powietrze, a wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów oraz tworzył wielką barwną chmurę. Kolorowe były nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodzice. Wszyscy zapewniali, że zabawa jest świetna. Cały festiwal wypełniła atmosfera wiecznej wesołości, dużo kolorów oraz  mnóstwo zabawy. Impreza okazała się świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia. Doskonała aura utrzymała się do późnych godzin popołudniowych i pozwoliła na wspaniałą zabawę.                                                                                                                                                              Podczas  festynu nie zabrakło również innych atrakcji odbyły się między innymi zawody rzutowe w wędkarstwie, plecienie wianków  oraz  I edycja biegu świętojańskiego zorganizowanego przez Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.  Z uwagi, iż festyn odbył się w dniu 24 czerwca tj. Noc Świętojańską, po godzinie 20 uczestnicy imprezy udali się nad Zalew Paczkowski, gdzie jak obyczaj każe odbyło się tradycyjne puszczanie wianków. Po dniu tak gorącym i pełnym wrażeń przyjemnie było schłodzić się pod prysznicem przygotowanym przez strażaków OSP Stary Paczków oraz OSP Dziewiętlice, którzy również czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.   Organizatorzy zadbali także o to, aby nikt nie był głodny. Częstowali  grillowanymi kiełbaskami, napojami. Na pewno wszystkie dzieci w tym dniu były szczęśliwe i zadowolone. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i udział w przygotowanych dla mieszkańców atrakcji.  
  Data publikacji: 27-06-2022 12:03
 • Fotorelacja z Powitania Lata

  Brak opisu obrazka
  Fotorelacja z Powitania Lata.
  Data publikacji: 24-06-2022 21:51
 • Absolutorium dla Burmistrza udzielone jednogłośnie

  Brak opisu obrazka
  Radni zadecydowali o jednogłośnym udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Gminy Paczków Panu  Arturowi Rolce jako wyraz akceptacji realizacji jego działań, przyczyniających się do rozwoju gminy i polepszających jakość życia jej mieszkańców.  W dniu 23 czerwca 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie odbyła się sesja, podczas której Radni przyjęli raport o stanie Gminy Paczków za 2021 r. udzielając jednogłośnie Burmistrzowi Gminy Paczków Panu Arturowi Rolce wotum zaufania. Najważniejszym punktem programu sesji absolutoryjnej było rozpatrzenie sprawozdania i ocena wykonania budżetu Gminy Paczków za 2021 rok. Głosowanie poprzedzono odczytaniem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Rewizyjnej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wszystkie oceny były pozytywne - zdaniem podmiotów sprawdzających realizacja paczkowskiego budżetu za rok 2021 prowadzona była zgodnie z planem, dlatego sprawozdanie z działalności finansowej Burmistrza zostało uznane za prawidłowe. Radni nie mieli zastrzeżeń do wykonania budżetu, dzięki czemu zarówno uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego, jak i uchwałę o udzieleniu Burmistrzowi Gminy Paczków Panu Arturowi Rolce absolutorium, podjęto przy 14 głosach wszystkich obecnych radnych – 100%. Burmistrz Gminy Paczków podziękował za otrzymane absolutorium, podkreślił w swoim wystąpieniu, że realizacja wszystkich zadań i osiągnięcie zamierzonych celów to zasługa dobrej współpracy z Radą Gminy i sołtysami, rzetelnej pracy pracowników urzędu, jak również bardzo dobra współpraca z wszystkimi instytucjami i osobami pracującymi w jednostkach podległych gminie. Sesję rozpoczęto miłym akcentem muzycznym w wykonaniu artystów ze studia artystycznego prowadzonego przy  Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Następnie Burmistrz Gminy Paczków wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Paczkowie wręczył nagrody za udział w konkursie „Dywany kwiatowe”, który odbył się w dniu 16 czerwca 2022 r. W tegorocznej edycji  konkursu jury postanowiło nagrodzić wszystkich przyznając cztery równorzędne nagrody dla Paczkowskiego Uniwersytetu III Wieku, Stowarzyszenia Pegaz, KGW Kamienica oraz Klubu Seniora Podczas sesji Rada wysłuchała również sprawozdania Burmistrza Gminy Paczków z jego działalności w okresie międzysesyjnym, przedstawione zostały między innymi najważniejsze inwestycje realizowane na terenie Gminy Paczków. Następnie Burmistrz przedstawił prezentację dot. wyjazdu z kolejnego transportu z pomocą humanitarną do naszego miasta partnerskiego Tłumacz na Ukrainie, dzięki wsparciu Firmy Winenberger, Firmy FAMAD Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych.        W dalszej części obrad radni podjęli następujące uchwały w sprawie: - zmiany budżetu Gminy Paczków na 2022 r., - zmiany wieloletniej prognozy finansowej, - zmiany uchwały w sprawie poboru podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso. - projektu uchwały dotyczącej pomocy publicznej. - zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie gminy Paczków. - zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy w następstwie nowych inwestycji na terenie gminy Paczków. - wyznaczenia miejsc do ułatwienia prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich  domowników oraz wprowadzenia regulaminu określającego zasady prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. - wyrażenia zgody na dzierżawę gminnych nieruchomości gruntowych oraz wyrażenie zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcie umowy dzierżawy. - wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżaw nieruchomości gruntowych - zmiany Uchwały nr XXV/194/2020 z 24 września 2020 r. dot. przystąpienia Gminy Paczków do realizacji projektu pn. „NieSamiDzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – II edycja” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VIII Integracja Społeczna, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, jako Partner Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.  
  Data publikacji: 23-06-2022 20:04
 • Pierwszy Paczkowski Bieg Świętojański

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy mieszkańców Gminy Paczków oraz wszystkich sympatyków biegania z okolic do wzięcia udziału w naszym biegu w piątek 24.06.2022r. o godz. 18.00. W tym roku chcielibyśmy rozpocząć w Paczkowie tradycję biegania w Noc Świętojańską i organizować co roku nocne bieganie. Tegoroczna edycja jeszcze za dnia i zupełnie towarzyska bez pomiaru czasu ale nie mniej ważna bo pierwsza. Trasa biegu przebiegać będzie z Paczkowskiego Rynku drogą do Kozielna i brzegiem jeziora powrót w stronę Paczkowa. Meta będzie usytuowana przy placu rekreacyjnym przy ul. Miraszewskiego w trakcie trwania "Powitania Lata". Zapraszamy do zapisów, pierwsze 30 osób wpisanych na listę otrzyma pamiątkowe koszulki. Zapraszamy dorosłych oraz dzieci i młodzież ale tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
  Data publikacji: 20-06-2022 12:17
Wersja XML