Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TEREPACZKÓW 2019 - sprawdź program!

Już w pierwszy marcowy weekend odbędzie się Przegląd Polskiej Piosenki TEREPACZKÓW 2019, który potrwa 3 dni.

Jedno z największych wydarzeń w paczkowskim kalendarzu rozpocznie się w piątek, 1 marca o godzinie 19:00 w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie koncertem przyjaciół TERE, w którym wystąpią Arkadiusz Zawiliński oraz Balkan Spirit Projekt.

Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd.

Balkan Spirit Projekt to prawdziwa muzyczna, bałkańska energia w opracowaniu na gitarę, wokal, bas i skrzypce. W składzie - dwóch Serbów i Polak: Darko Bugarić - gitara, wokal, Dalibor Drčelić - bas, wokal i Adam Marańda - skrzypce, wokal.

W sobotę koncerty przeniosą się do Auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja i zostaną tam już do końca wydarzenia. W pierwszy dzień weekendu o godzinie 12 rozpoczną się próby mikrofonowe. O 17:00 swój początek będzie miał pierwszy festiwal konkursowy OPM TEREPACZKÓW, a o 20:00 zespół QUE PASSA zaprezentuje swój koncert

Que Passa to fuzja bogatego harmonicznie flamenco, zrytmizowanej muzyki latynoamerykańskiej, a wszystko podparte feeling'iem jazzowych improwizacji.  Dla tak ambitnego projektu niebagatelny stał się dobór muzyków, którzy wraz z liderem to absolwenci polskich akademii muzycznych. Początkowo zespół występował jako trio, dziś to znakomicie brzmiący kwintet: Jarosław Dzień - gitara akustyczna i flamenco, wokal; Marcin Hilarowicz - gitara akustyczna; Jakub Mietła - akordeon; Łukasz Adamczyk - gitara basowa; Mirosław Hady - cajón, instr. perkusyjne.

W niedzielę czeka nas kolejna dawka występów. Pierwszy zostanie wykonany o 15:00 przez laureatów OPM TEREPACZKÓW. Po nim zagra SŁAWEK KUSZ z zespołem, a oficjalne zakończenie przeglądu polskiej piosenki TEREPACZKÓW zwieńczone będzie koncertem  LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW.

Sławomir Kusz Sławomir Kusz - autor, kompozytor i wykonawca piosenek autorskich z kręgu piosenki literackiej. Laureat wielu Festiwali piosenki m.in. Festiwalu Młodych Kompozytorów w Myśliborzu "SMAK", Łódzkiej "Yapy", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, "Tartak” w Warszawie, Spotkań z poezją w Biłgoraju, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie, Sieradzu, "Wrzosowiska w Kędzierzynie-Koźlu i wielu innych.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW - Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

Skład: Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara,  Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,  Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe, Jola Sip - śpiew, kompozycje, teksty, Tomasz Deutryk - perkusja, śpiew,  Krzysztof Nowak - gitara basowa, kompozycje, Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew, Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka 

Wersja XML