Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Naukobus w Paczkowie!

Prawie 765 osób, w tym przede wszystkim uczniów paczkowskich szkół odwiedziło 16-17 maja br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie niezwykłą ekspozycję przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Naukobus zjawił się w Paczkowie dzięki zaproszeniu Burmistrza Artura Rolki. 

Dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu z Kamienicy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu z Trzeboszowic, Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu z Dziewiętlic z ogromnym zainteresowaniem oglądały interaktywną wystawę. Podczas zajęć i pokazów animatorzy z Centrum Nauki Kopernik zachęcali uczniów do jak najbardziej aktywnej obecności i twórczego wykorzystywania eksponatów z wystawy. Można była m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Taką właśnie możliwość daje „Naukobus” - 20 stacji badawczych, które wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dwudniowa wizyta udowodniła, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa zainteresowała nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych, którzy też mogli bezpłatnie zwiedzać.

 

 

 

Wersja XML