Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Nowa śmieciarka do zbiórki odpadów komunalnych

  Brak opisu obrazka
  Nasza spółka komunalna Zakład Usług Komunalnych pozyskała w ramach leasingu nowy pojazd przystosowany do zbiórki odpadów komunalnych tzw. śmieciarkę marki Volvo, o pojemność silnika 7146 cm3. Po 5 latach użytkowania samochód przejdzie na własność spółki. Samochód będzie użytkowany przez Spółkę do obsługi mieszkańców naszej Gminy w ramach ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach. Samochód będzie służyć poprawie świadczonych usług, segregacji i wywozu odpadów komunalnych na terenie Gminy Paczków.
  Data publikacji: 19-10-2020 12:14
 • Informacja dotycząca koncertu!

  Brak opisu obrazka
  W związku z sytuacją, iż nasz powiat został objęty czerwoną strefą, informujemy, że  został odwołany koncert na  100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który miał odbyć się w dniu 18 października 2020 r. w kościele parafialnym pw. Św. Jana Ewangelisty. Jednocześnie informujemy, że na płycie Rynku od 18 października 2020 r.  będzie możliwość obejrzenia wystawy plenerowej „Urodziłem się w Wadowicach”, przez pryzmat zdjęć z domu rodzinnego Karola Wojtyły pokazuje ona postać Jana Pawła II , jego słowa, które kierował do ludzi a które są wciąż aktualne. Zachęcamy do obejrzenia wystawy jednak z  zachowaniem bezwzględnej ostrożności w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu.  
  Data publikacji: 16-10-2020 18:14
 • Powiat nyski w strefie czerwonej

  Brak opisu obrazka
  Kolejne powiaty objęte zostały czerwoną strefą.  Powiat nyski trafi do strefy czerwonej od 17 października.
  Data publikacji: 16-10-2020 14:11
 • Konferencja Turystyczna

  Brak opisu obrazka
  W dniach 14-15 października 2020r. w ramach projektu „Turystyka wspólna sprawa”, realizowanego przez miasto Świdnicę, samorządowego lidera w stymulowaniu rozwoju turystycznego regionów w Polsce, uznanego organizatora kongresów i konferencji dla branży turystycznej w ramach idei Kongresu Turystyki Polskiej, oraz miasto partnerskie Trutnov w Czechach, zorganizowana została w Teatrze Miejskim w Świdnicy konferencja szkoleniowa dla branży turystycznej polsko-czeskiego pogranicza.
  Data publikacji: 15-10-2020 10:34
 • Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy

  Brak opisu obrazka
  W związku z trwającymi opadami deszczu i wzrostem stanów wód w ciekach i rzekach na terenie opolszczyzny, Wojewoda Opolski Zarządzeniem nr 113/2020 z dnia 14.10.2020 r. wprowadził w dniu 14 października 2020 r. od godz. 10.00 alarm przeciwpowodziowy dla powiatu nyskiego oraz kilku innych powiatów z terenu województwa opolskiego. Informujemy, że zarówno Państwowa Straż Pożarna oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy pozostają w gotowości oby nieść pomoc w sytuacji zagrożenia mienia i życia naszych  mieszkańców. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność osób przebywających w pobliżu zbiorników wodnych oraz wzmożoną obserwację stanów wód i wałów przeciwpowodziowych.        
  Data publikacji: 14-10-2020 12:03
 • Informacja dla mieszkańców!

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Gminy Paczków, Współpracownicy   Pragnę poinformować, że zakończyłem hospitalizację oraz pobyt na chorobowym związany z zakażeniem koronawirusem SARS-coV-2, COVID-19. Ze szpitala zostałem wypisany w dniu 30 września br. ze statusem ozdrowieńca a pobyt na chorobowym związany był z okresem rekonwalescencji poszpitalnej. Dzisiaj rozpocząłem pierwszy dzień pracy, czuje się dobrze, tym samym pragnę podziękować zarówno lekarzowi prowadzącemu jak i lekarzom i pielęgniarkom Szpitala w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu za dobrą opiekę. Dziękuję Państwu za liczne słowa wsparcia, które podtrzymywały na duchu i pozwoliły mi na łagodniejsze przejście przez chorobę. Życzę Państwu zdrowia, prosząc jednocześnie o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.                               Z wyrazami szacunku            Artur Rolka                        Burmistrz Gminy Paczków
  Data publikacji: 12-10-2020 13:25
 • III REJONOWE ZAWODY BOWLINGOWE HDK PCK

  Brak opisu obrazka
  W dniu 3 października 2020 roku w Kręgielni „ Stodoła” odbyły się III Rejonowe Mistrzostwa Klubów HDK PCK w Kręglach o Puchar Prezesa „FAMAD” Sp. z o. o. w Paczkowie. W zawodach udział wzięło 6 drużyn, które w sportowej rywalizacji walczyły o każdy punkt. W trakcie imprezy obowiązywały obostrzenia sanitarne. Po 3 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców: I miejsce Klub HDK PCK przy OR w Otmuchowie – 848 pkt, II m. Klub HDK PCK przy „FAMAD” w Paczkowie (drużyna 1) – 809 pkt. III m. Klub HDK PCK w Krapkowicach – 715 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Klub HDK PCK przy Parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu, Klub HDK PCK w Głubczycach, Klub HDK PCK przy „FAMAD” w Paczkowie (drużyna nr 2). W pojedynku indywidualnym I miejsce zajął Rafał Żyrek (Otmuchów), II m. Robert Burzyński (Paczków), III m. Teresa Stopyra (Otmuchów). Puchar Burmistrza Gminy Paczków dla najlepszej zawodniczki zdobyła p. Teresa Stopyra. Wręczono również puchar najmłodszemu zawodnikowi p. Pawłowi Cichoń z Kędzierzyna – Koźla. Puchary i dyplomy wręczali: Prezes „FAMAD” Sp. z o.o. pan Mieczysław Fluder oraz Wiceprezes Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK pani Stanisława Kosmal. W trakcie zmagań sportowych można było posilić się pizzą i napojami. Zawody przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze. Uczestnicy podkreślali fakt, że nie chodzi o rywalizację tylko o spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Po zawodach sportowych Zarząd paczkowskiego klubu zaprosił drużyny na spotkanie przy herbatce do pomieszczenia w parku zakładowym Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych , gdzie można było zapoznać się z działalnością klubu i podziwiać zgromadzone trofea. Organizatorzy ( Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie, Zarząd OR PCK w Otmuchowie) serdecznie dziękują Panu Prezesowi FAMAD za sponsorowanie zawodów oraz samorządowi gminy za dofinansowanie imprezy sportowej.
  Data publikacji: 09-10-2020 09:44
 • Przedszkola Marzeń w Gminie Paczków

  Brak opisu obrazka
  Na terenie Gminy Paczków realizowany jest program „Przedszkola Marzeń w Gminie Paczków” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa IX, Wysoka jakość edukacji, Działanie 9.1, Rozwoju edukacji, Poddziałanie 9.1.3 Wsparcie edukacji przedszkolnej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowite koszty projektu to - 1 352 361,55 zł, kwota wsparcia – 1 149 481,55 zł. Wkład własny niepieniężny Gminy to – 202 880 zł. W ramach projektu we wszystkich przedszkolach prowadzonych przez Gminę oraz w Przedszkolu Publicznym w Dziewiętlicach prowadzonym przez Stowarzyszenie, realizowane są zajęcia : artystyczne, taneczne, teatralne uzupełniające, plastyczne, przyrodnicze, matematyczne oraz języka angielskiego. Do każdego przedszkola zakupiono pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, dywany interaktywne, laptopy itp. Doposażono również placówki w meble, stoliki, krzesła. Cztery przedszkola otrzymały również doposażenie placów zabaw o wartości 216 000 zł. Projekt realizowany jest do 31 października 2021 r.  
  Data publikacji: 07-10-2020 15:00
 • Drzewo po nawałnicy do sprzedaży

  Brak opisu obrazka
  Po sobotniej nawałnicy, która przeszła przez Paczków zostało powalonych i połamanych kilkanaście drzew. W związku z powyższym Gmina Paczków przygotowała ofertę na sprzedaż drzewa na opał. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt tel. 77 43167 91 wew. 114.
  Data publikacji: 07-10-2020 08:53
 • Przedstawiciele Gminy Paczków zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku

  Brak opisu obrazka
  Przedstawiciele Gminy Paczków zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Nową Trybunę Opolską" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.
  Data publikacji: 07-10-2020 08:31
Wersja XML