Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Narodowy Spis Powszechny 2021- co? i jak?

  Brak opisu obrazka
  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.
  Data publikacji: 14-05-2021 10:21
 • Lokal mieszkalny na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił I przetarg ustny nieograniczony na zbycie lokalu mieszkalnego położonego w Paczkowie przy ul. Armii Krajowej 17/4.
  Data publikacji:
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i dzierżawy.

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy.
  Data publikacji: 11-05-2021 08:29
 • Bezpłatne maseczki do pobrania w Urzędzie Miejskim w Paczkowie

  Brak opisu obrazka
  W Gminie Paczków ruszyła dystrybucja bezpłatnych maseczek jednorazowych przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Do Urzędu Miejskiego w Paczkowie trafiło ok. 50 tys. maseczek w ramach dystrybucji masek dla wszystkich obywateli kraju. Przewidziana liczba maseczek na jedną osobę zameldowaną  na terenie miasta i gminy Paczków to 4 sztuki. Maseczki będą rozpowszechniane wśród mieszkańców w liczbie zadeklarowanej przez osobę dokonującą odbioru maseczek – również dla członków rodziny i/lub  domowników. Mieszkańcy Paczkowa mogą odbierać maseczki w Urzędzie Miejskim w Paqczkowie w godz. 08.00 do godz. 14.30 od poniedziałku do piątku w holu Urzędu. Mieszkańcy sołectw proszeni są o odbiór maseczek u sołtysów. W związku z powyższym prosimy o kontakt z sołtysami. Maseczki będą dostępne do wyczerpania zapasów. Uwaga: W związku z tym, że maseczki otrzymaliśmy spakowane po 30 sztuk, prosimy zabrać ze sobą opakowanie (kopertę, koszulkę...), w którym można je przechować. PAMIĘTAJ! Przy odbiorze maseczek przestrzegaj obowiązujących wymogów sanitarnych. Zasłoń usta i nos przy pomocy maseczki, załóż jednorazowe rękawiczki jeśli to możliwe, zdezynfekuj ręce. Jednocześnie unikaj nadmiernego nagromadzenia się osób, zachowaj bezpieczną odległość.  
  Data publikacji: 10-05-2021 13:38
 • Życzenia dla strażaków

  Brak opisu obrazka
  Z okazji Dnia Strażaka życzymy wytrwałości, męstwa oraz dużo zdrowia.
  Data publikacji:
 • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji RP

  Brak opisu obrazka
  Święto Konstytucji 3 maja upamiętnia powołanie pierwszej polskiej ustawy, która regulowała ustrój Rzeczypospolitej. Był to drugi w Europie i trzeci na świecie taki dokument. Ustawa zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną i doprowadziła do politycznego zrównania mieszczan oraz szlachty. Wprowadziła także ochronę państwa nad chłopami, co miało złagodzić nadużycia w pobieraniu pańszczyzny. Na mocy Konstytucji, która miała miejsce w 1791 roku powstał podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą oraz sądowniczą. W tym roku wypada 230. rocznica tego ważnego wydarzenia, jednak ze względu na pandemię COVID-19 obchody święta były mniej uroczyste niż w ubiegłych latach. Tegoroczne obchody rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie. Burmistrz Gminy Paczków wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Paczkowie na zakończenie liturgii złożyli kwiaty pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. W nabożeństwie można było uczestniczyć on-line na stronie https://parafia.paczkow.pl/na-zywo/. Po mszy świętej Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Sekretarz Gminy Iwona Cymara, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesław Barabasz oraz Radny Bronisław Wiśniowski złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego przy ulicy Armii Krajowej oraz pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Kołłątaja.   Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Paczków za upamiętnienie 2 i 3 maja poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.  
  Data publikacji: 04-05-2021 12:00
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i najmu

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i najmu
  Data publikacji: 04-05-2021 08:08
 • Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

  Brak opisu obrazka
  W dniu 29 kwietnia 2021 r. Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka w obecności Starosty Nyskiego Pana Andrzeja Kruczkiewicza, Pani Elżbiety Molak Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Pani Patrycji Szkółki Kierownika Wydziału Zabytków Nieruchomych oraz Radnych Gminy Paczków odsłonili tablicę pamiątkową, którą Gmina Paczków otrzymała jako Laureat konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”.  Był to ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Natomiast procedurę konkursową prowadził Narodowy Instytut Dziedzictwa. Do udziału w konkursie zgłosiło się 26 gmin. Spośród nominowanych to właśnie Gmina Paczków została najwyżej oceniona, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jury wyróżniło Gminę Paczków w kategorii gmin miejsko-wiejskich i wiejskich między innymi za: rozmaitość i wieloaspektowość działań związanych z dziedzictwem kulturowym, planowanych i konsekwentnie wdrażanych przez samorząd lokalny w ramach programu ochrony zabytków, w tym działań o charakterze dokumentacyjnym, konserwatorsko-budowlanym, promocyjnym, edukacyjnym i integracyjnym kompleksowy program ochrony zabytków dobrze powiązany z innymi dokumentami strategicznymi i wizją zagospodarowania przestrzennego gminy oraz rozwoju turystyki na jej terenie, czytelne przełożenie priorytetów programu ochrony zabytków na konkretne zadania wymienione w jego ramach.    
  Data publikacji: 04-05-2021 07:16
 • Punkt szczepień na COVID-19 w Otmuchowie

  Brak opisu obrazka
  W związku z utworzeniem punktu szczepień na COVID-19 w Otmuchowie dla mieszkańców powiatu nyskiego w tym Gminy Paczków informujemy, że szczepienia ruszą w przyszłym tygodniu od 4 maja 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych w Otmuchowie uzyskał pozytywną opinię przedstawicieli Wojewody Opolskiego i NFZ. Akcję przeprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SAL-MED” z Kałkowa. Chętnych do szczepienia prosimy o kontakt telefoniczny na niżej podane numery w godz. od 07.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku. Punkty kontaktowe – zgłaszanie się do szczepienia od poniedziałku do piątku od 07.00 do 15.00: tel. 77 431 51 30 tel. 77 431 51 97 tel. 77 435 63 68 tel. 77 431 51 56 tel. 77 431 50 27 tel. 77 439 07 55 Operatorowi należy podać tylko nazwisko i imię, PESEL i numer telefonu komórkowego – na ten numer wysłany zostanie SMS z informacją o dacie i godzinie szczepienia. Nie można wybierać daty szczepienia, ustala to system komputerowy. Po otrzymaniu SMS z datą i godziną proszę o przestrzeganie terminów. Spóźnienie spowoduje „wypadnięcie” z kolejki. Prosimy o wcześniejsze wydrukowanie ankiety szczepiennej dostępnej pod adresem: https://szczepienia.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/04/09.04.21-Kwestionariusz.pdf lub na stronie www.otmuchow.pl Na miejscu zostanie sprawdzona temperatura ciała, zgodność terminu szczepienia z wykazem, będzie także możliwość wypełnienia ankiety na miejscu. Następnie będziecie Państwo wzywani do punktów szczepień. Prosimy o strój, który umożliwi szybkie podanie szczepionki w górną część ramienia (np. koszulka bez rękawów i rozpinana bluza). Po szczepieniu zostanie podany termin drugiej dawki i należy odczekać w poczekalni ok. 15 minut.  Prosimy o stosowanie się do poleceń personelu, bo to znacznie przyśpieszy procedurę szczepień.    
  Data publikacji: 04-05-2021 07:14
 • Ogłoszenie w sprawie możliwości zakupu drewna

  Brak opisu obrazka
  Informujemy zainteresowanych zakupem drewna, że Gmina Paczków posiada do sprzedaży kłody topoli w ilości 32 m3, kłody dębu szypułkowego w ilości 7,5 m3 (drewno tartaczne) oraz kłodę jesionu wyniosłego w ilości 10,65m3. Zainteresowanych zakupem drewna prosimy o kontakt pod numerem tel. 77 4316791 wew.114
  Data publikacji: 30-04-2021 12:32
Wersja XML