Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • 79. rocznica utworzenia Armii Krajowej

  Brak opisu obrazka
  79 lat temu, na mocy rozkazu wydanego 14 lutego 1942 roku przez Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej przekształcony został w Armię Krajową. 14 lutego br. Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz z żołnierzami z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej, poprzez złożenie kwiatów oraz zapalając symboliczne znicze przy Pomniku Poległych Żołnierzy AK w Paczkowie przy ul. Kołłątaja. W ten sposób uczczono pamięć walczących za wolność naszego kraju oraz poległych żołnierzy AK.  
  Data publikacji: 15-02-2021 10:36
 • Podatkowe decyzje wymiarowe w doręczeniu

  Brak opisu obrazka
  Od 12 lutego br. na terenie Gminy Paczków trwa akcja doręczania mieszkańcom decyzji wymiarowych dotyczących podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, pisma i decyzje z zakresu spraw podatkowych mogą być doręczane podatnikom za pośrednictwem pracowników organu podatkowego lub drogą pocztową. W Paczkowie do roznoszenia decyzji wymiarowych zaangażowano pracowników Urzędu Miejskiego, a w poszczególnych sołectwach naszej gminy korespondencję podatkową roznoszą także sołtysi. Wszystkie pisma zostaną dostarczone do adresatów - dzierżawców oraz właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości - najpóźniej do 28 lutego 2021 r. Warto nadmienić, że w przypadku współwłasności małżeńskiej, małżonkowie otrzymują dwa egzemplarze decyzji (po jednym dla każdego z nich), ale obowiązuje ich uiszczenie jednej kwoty podatku. Wszelkie pytania i wątpliwości w sprawie wydawanych decyzji wymiarowych podatku od nieruchomości należy kierować do Wydziału Finansowo-Budżetowego Urzędu Miejskiego w Paczkowie (Rynek 1, II piętro, pok. 20) - tel. (77) 431 67 91 wew. 181.    
  Data publikacji: 15-02-2021 10:29
 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

  Brak opisu obrazka
  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zawiadamia o wystąpieniu w dniu 15.02.2021 r.  przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze północno-zachodniej części powiatu nyskiego wraz z miastami Paczków i Otmuchów.  
  Data publikacji: 15-02-2021 09:40
 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Brak opisu obrazka
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydał ostrzeżenie nr 78 dla województwa opolskiego.
  Data publikacji: 11-02-2021 14:57
 • Informacja dot. naboru na rachmistrzów spisowych

  Brak opisu obrazka
  Decyzją Centralnego Biura Spisowego nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 został przedłużony do 16 lutego 2021 r. Zgłoś się do Urzędu Miejskiego w Paczkowie  i weź udział w rekrutacji.  Wszystkie informacje dotyczące zasad rekrutacji na rachmistrzów spisowych oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej: https://paczkow.bip.net.pl/?c=882
  Data publikacji: 10-02-2021 08:22
 • Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r.

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. w zakresie:
  Data publikacji: 09-02-2021 14:33
 • Pomoc dla Głuchołaskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej

  Brak opisu obrazka
  Głuchołaska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza zwraca się z prośbą o pomoc w prowadzonej zbiórce funduszy na zakup potrzebnego specjalistycznego sprzętu. Grupa ta składa się z sympatyków ratownictwa i niesienia pomocy innym ludziom. Pomaga innym bezinteresownie jednak, aby mogła działać w pełni potrzebuje zakupić specjalistyczny sprzęt, który pozwoli jeszcze bardziej działać w prowadzeniu akcji oraz prowadzeniu ćwiczeń. Zbiórka prowadzona jest na stronie: https://zrzutka.pl/m869jc?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3_eYYzq1YANL3__tEshxwR2Xvh60xozibjvetEfe8UH-Za54blRWtEVn8 Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę.  
  Data publikacji: 09-02-2021 10:01
 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków informuje o wywieszeniu wykazów nieruchomości przeznaczonych do zbycia i dzierżawy
  Data publikacji: 09-02-2021 09:04
 • Zapisujcie się do bazy organizacji pozarządowych w regionie!

  Brak opisu obrazka
  Dobra komunikacja z mieszkańcami to klucz do sukcesu w działalności organizacji pozarządowych. Dlatego też urząd marszałkowski stworzył bazę organizacji pozarządowych województwa opolskiego. Współpraca z organizacjami i działania na rzecz mieszkańców wymagają od samorządu województwa ciągłego doskonalenia i dbania o to, aby ta współpraca była coraz lepsza. – Baza to zupełnie nowy rozdział we współpracy i komunikacji samorządu województwa z trzecim sektorem, a także mieszkańców regionu z organizacjami pozarządowymi – mówi marszałek województwa Andrzej Buła, zachęcając organizacje pozarządowe do zapisywanie się do bazy. Baza to nowoczesna platforma wzajemnych kontaktów mieszkańców regionu z organizacjami oraz samych organizacji z samorządem województwa. Po pierwsze – organizacje pozarządowe rejestrując się w tej bazie zyskują szybki i wygodny dostęp do wszystkich informacji o formach współpracy i wsparcia, oferowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Po drugie – mieszkańcy mają dostęp do pełnej wiedzy o tym, jakie organizacje pozarządowe działają w całym regionie, w ich powiecie czy w gminie, a także w interesujących ich dziedzinach. Po zarejestrowaniu się w bazie organizacje będą otrzymywać, w formie cyklicznego newslettera, bieżące informacje m.in. o  naborach do otwartych konkursów ofert, Europejskim Budżecie Obywatelskim, webinariach, szkoleniach i innych formach wsparcia trzeciego sektora przez samorząd. Mieszkańcy zaś zyskają przejrzysty katalog organizacji, pozwalający na filtrowanie organizacji pozarządowych ze względu na aktywność w poszczególnych powiatach, czy obszary działania – tematycznie! Każda organizacja może zarejestrować się w bazie już dziś! Adres internetowy: https://bazango.opolskie.pl/ 
  Data publikacji: 08-02-2021 14:24
 • Lokal mieszkalny na sprzedaż

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Paczków ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na zbycie na własność lokalu mieszkalnego położonego w Paczkowie przy ul. Mickiewicza 20/4.
  Data publikacji:
Wersja XML