Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Transgraniczny Rajd Rowerowy „Śladami historii Paczkowa i Javornika” – zapisy 

Zapraszamy w sobotę 14 września 2019 r. na Transgraniczny Rajd Rowerowy „Śladami historii Paczkowa i Javornika”. Zapisy na rajd są obowiązkowe! 
 
Start wyznaczono na godzinę 11:00 przy placu rekreacyjnym przy Zalewie Paczkowskim od strony ul. Miraszewskiego w Paczkowie, ale trasa planowanego rajdu rowerowego będzie wiodła przez gminę Paczków i Javornik. Udział w imprezie mogą wziąć wszyscy chętni, obowiązują jednak zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy  w skład, którego wejdzie numer startowy oraz pamiątkowa koszulka. W punkcie odpoczynkowym w Biocentrum Stredni Dily uczestnicy otrzymają wodę mineralną, a na mecie tj. boisku LZS Gościce posiłek regeneracyjny. Trasa rozpocznie się na ulicy Miraszewskiego w Paczkowie przy placu rekreacyjnym  Zalewu Paczkowskiego, następnie przejedziemy przez ulicę: Pocztową, Staszica, Sienkiewicza, Kopernika, Wojska Polskiego w stronę Starego Paczkowa polną drogą obok „Domu Działkowca”. W Starym Paczkowie przy przystanku autobusowym przejeżdżamy przez drogę krajową nr 46 i wjeżdżamy na drogę gminną dz. nr 500, którą dojeżdżamy do Ujeźdźca. W miejscowości Ujeździec skręcamy w lewo na drogę powiatową  1673O, którą kierujemy się w stroną Dziewiętlic. Skręcamy na działkę nr 462, którą prosto kierujemy się w stronę Javornika, wjeżdżamy na teren biocentrum Střední díly – sztuczny zbiornik, tam podjeżdżamy pod górę –  kierujemy się po wałach zbiornika w lewo. Tutaj odbędzie się wydawanie wody, a następnie jedziemy ulicą Nádražní aż do skrzyżowania z drogą nr 60 (obwodnica Javornika) i skręcamy w prawo w kierunku Bilego Potoku. W miejscowości Bily Potok kierujemy się w stronę przejścia granicznego, tam podążamy dalej drogą wojewódzką 382, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w miejscowość Gościce, tam jedziemy prosto, aż do remizy strażackiej gdzie skręcamy w prawo w kierunku Kamienicy i wjeżdżamy na drogę gminną kierując się na boisko sportowe LZS Gościce pod wiatę rekreacyjną, tam następuje zakończenie rajdu. Trasa liczy ok. 20 km.  Na finał zaplanowano gry i zabawy.
 
Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na e-mail: promocja@paczkow.pl poprzez przesłanie scanu karty zgłoszeniowej oraz poprzez wypełnienie karty osobiście w pokoju 5a Urzędu Miejskiego w Paczkowie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 września 2019 roku do godz. 15.00. Rejestracja osobista w dniu rajdu nie będzie możliwa.
 
Transgraniczny Rajd Rowerowy realizowany jest w ramach projektu pn. „Paczków i Javorník. Dwa miasta, jedna historia”  realizowanego dzięki dofinansowaniu z Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, oś priorytetowa nr 2. Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia. 
 
INTERREG.jpeg
 
Do pobrania:
PDFZARZĄDZENIE BURMISTRZA WS. RAJDU.pdf (235,39KB)
PDFREGULAMIN TRANSGRANICZNEGO RAJDU ROWEROWEGO.pdf (159,31KB)
PDFKARTA ZGŁOSZENIA - TRANSGRANICZNY RAJD ROWEROWY.pdf (155,17KB)
PDFPODMÍNKY PŘESHRANIČNÍ CYKLOVYJÍŽĎKY Po stopách historie Paczkowa a Javorníku.pdf (158,57KB)
PDFPŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ PŘESHRANIČNÍ CYKLOVYJÍŽĎKY Po stopách historie Paczkowa a Javorníku.pdf (156,09KB)
Plakat.jpeg
plakat.jpeg
Wersja XML